Литвин: Ющенку вже не розпустити Раду

Четвер, 3 вересня 2009, 22:08

Спікер Володимир Литвин заявив, що розпуск Верховної Ради неможливий.

Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

"Президент має право розпустити Верховну Раду не пізніше, як за 6 місяців до закінчення терміну своїх повноважень", - зазначив спікер.

Він заявив, що парламент може саморозпуститися, якщо "депутати, які розказують, що треба розігнати Верховну Раду, напишуть заяву і складуть мандати".

За словами Литвина, депутати цього не роблять і "кажуть, що Верховна Рада погана". "Вона кращою не може бути, бо ті люди, які зобов'язані ходити на роботу – не ходять, які зобов'язані не блокувати – блокують. Політичний маразм перейшов будь-які межі", - вважає він.

Як відомо, раніше президент Віктор Ющенко назвав одним із можливих шляхів розв'язання парламентської кризи саморозпуск Верховної Ради.

Крім того, Литвин повідомив про своє доручення апарату парламенту підготувати закон про вибори президента у новій редакції до оприлюднення за його підписом.

"Цей закон мені не подобається. Він розроблений з прицілом на посилення можливостей деяких партій, деяких кандидатів, але, відповідно до Конституції, я зобов’язаний це зробити", - зазначив він.

"Не варто було перекладати на спікера цю відповідальність, а президенту варто було його підписати і оскаржити у Конституційному Суді", - вважає спікер.

"Влада розбалансована, немає діалогу, немає консультацій. Підтвердженням цього можна навести той факт, що моя зустріч у середу з президентом розглядається начебто як резонансна подія. Такі робочі зустрічі мають відбуватися", - сказав він.

Литвин наголосив, що "це був обмін думками з приводу економічної, політичної та соціальної ситуації та щодо місця і ролі Верховної Ради".powered by lun.ua