Росія не хоче і говорити про виведення з України свого флоту

Субота, 5 вересня 2009, 10:50

Міністерство закордонних справ запропонувало Росії почати консультації про процедуру виведення російського Чорноморського флоту, але конструктивної відповіді не отримало.

Про це в інтерв’ю "Дзеркалу тижня" заявив в. о. голови МЗС Володимир Хандогій.

"Позиція МЗС регламентована Конституцією України, в якій чітко зафіксована дата завершення перебування ЧФ РФ на території нашої країни. Виходячи з цього, ми запропонували російській стороні розпочати консультації щодо модальності виведення флоту і підготовки до нього. Але, на жаль, на сьогодні в нас немає конструктивної відповіді російської сторони", — заявив дипломат.

При цьому Хандогий визнав, що передбачений двосторонніми домовленостями момент виведення ЧФ РФ є ще достатньо віддаленим, однак нагадав, що завдання переміщення флоту є вкрай масштабним і вимагає ретельної підготовки.

"У нас ще є певний резерв часу, але наша пропозиція розпочати консультації (і з цього приводу є відповідні укази президента) виходить із розуміння того, що така масштабна акція — виведення флоту у встановлений українською Конституцією термін — потребує серйозної підготовки", — наголосив він.

Разом з тим Хандогий визнав наявність певного прогресу в процесі гармонізації умов перебування ЧФ РФ на українській території.

"Ми пропонуємо вирішення проблем, пов’язаних із нашим навігаційно-гідрографічним забезпеченням діяльності Чорноморського флоту. Не можу сказати, що ми не одержуємо відповідей. На вересень планується зустріч експертів із питань НГЗ. Ми домовилися, що до кінця цього місяця складемо графік проведення консультацій, засідань робочих груп з різних питань функціонування ЧФ РФ", — повідомив дипломат.
powered by lun.ua