У Севастополі проїхалися по дітищу Ющенка

1 перегляд
Вівторок, 8 вересня 2009, 22:47

Севастопольська міськрада вимагає збереження спеціального статусу міста у Конституції.

"Ми вимагаємо, щоб у будь-якому запропонованому варіанті Конституції був чітко прописаний спеціальний статус нашого міста і негайно прийнятий закон про місто-герой Севастополь", - йдеться в ухваленій заяві.

За твердженням депутатів, "у запропонованому проекті Конституції в систему адміністративно-територіального устрою України Віктор Ющенко не включив місто Севастополь, як окрему адміністративно-територіальну одиницю".

"Замість чіткого визначення статусу міста-героя Севастополя в проекті президентської Конституції присутнє досить розпливчасте формулювання про те, що "міста з визначеною законом кількістю мешканців можуть прирівнюватися за статусом до області або району", - зазначили депутати.

На думку міськради, у такому формулюванні "мова йде в першу чергу про "міста-мільйонники", тому тим самим Севастополь позбавляють його спеціального статусу.

"Той факт, що Ющенко не включив Севастополь до переліку регіонів України, підтверджує раніше висловлену ним позицію про включення Севастополя до складу АР Крим і є показником ставлення глави держави до нашого міста", - сказано в документі.

Депутати також вважають, що "спеціальний статус Севастополя, як міста загальнодержавного значення, обумовлений особливостями його історичного, соціально-економічного і культурного розвитку".

Також, на думку міськради, такий статус обумовлений "особливостями адміністративно-територіального устрою як міста-регіону, до складу якого входять місто Інкерман, селище міського типу Кача та 29 сіл; тимчасовим розташуванням на території міста військових частин і підрозділів Чорноморського флоту РФ".

Виходячи з цього, депутати Севастопольської міськради, посилаючись на думку територіальної громади Севастополя, висловили категоричну незгоду з запропонованими поправками до Конституції.

Також вони вимагають від президента "переглянути підхід до визначення статусу та адміністративно-територіального устрою Севастополя".

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

powered by lun.ua