МВФ не подобається "дерибан" 10 мільярдів

Середа, 9 вересня 2009, 20:48

Закон про фінансування Євро-2012 суперечить "дорожній карті" реформ, яка погоджена з МВФ.

Також домовленостям з МВФ суперечить включення положень нової редакції Бюджетного кодексу в проект держбюджету на 2010 рік.

Як випливає з опублікованих у середу МВФ матеріалів другого перегляду програми співробітництва з Україною, в ході переговорів досягнута домовленість про необхідність протестувати нову редакцію Бюджетного кодексу, відмовившись від включення її положень до держбюджету-2010.

Також була домовленість знайти інші джерела фінансування Євро-2012.

У документах наголошується, що авансування прибутку НБУ суперечить закону про Нацбанк і зазіхає на його незалежність, а впровадження Бюджетного кодексу вимагатиме додаткових трансфертів на місця у розмірі понад 1% ВВП.

Як відомо, президент Віктор Ющенко відмовився підписувати нову редакцію Бюджетного кодексу і закон про фінансування Євро-2012 і повернув їх зі своїми пропозиціями до Верховної Ради.

У той же час прем'єр Юлія Тимошенко неодноразово заявляла про необхідність подолання вето президента на ці два закони.

Верховна Рада повторно проголосувала конституційною більшістю за закон про фінансування Євро-2012, однак глава держави знову повернув його до парламенту, вказавши на внесені до нього невеликі правки, розцінивши його як новий закон, а не подолання вето.

Крім того, опублікована МВФ "дорожня карта" містить пункт про відмову урядової коаліції голосувати за прийнятий Верховною Радою у першому читанні закон про підвищення мінімальної пенсії та зарплати, тому що це призведе до розбалансованості бюджету.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua