Швейцарська газета: "російська загроза" для України реальна

П'ятниця, 2 жовтня 2009, 10:42

Для України та інших регіонів Східної Європи існує реальність "російської загрози".

Про це пише швейцарська газета "Neue Zürcher Zeitung", аналізуючи звіт комісії ЄС щодо російсько-грузинської війни, повідомляє Радіо "Свобода".

Як наголошує видання, тут проявилися кричущі порушення Росією міжнародного права, такі ж прямі погрози Москви Києву, як і Грузії напередодні російського вторгнення, така ж масова видача російських паспортів у Криму, як і в Абхазії та Південній Осетії.

"Брюссель має наміри привести до ЄС і Україну, тому там мусили б ставити питання про цю агресивність Москви щодо української державності", – стверджує газета.

Це видання також зауважує, що "від самого початку роботи комісії Тальявіні на неї чинився тиск, бо різні конфліктуючі партії ЄС та держави спільноти формулювали різні очікування від результатів роботи комісії... одні хотіли (як, наприклад, МЗС Німеччини) повісити Саакашвілі на ганебний стовп... інші, навпаки, бачити засудженою лише Росію".

Швейцарське видання також вважає, що звіт ЄС не вирішує складних суперечностей на Кавказі і загроза нової війни залишається, поки самі непримиренні сторони протистояння не знайдуть компроміс.

Такої самої думки дотримується видання "The Financial Times". Воно зауважує, що "невизнання доповіддю ЄС претензій Росії на сфери впливу в принципі може мати далекосяжні наслідки, наприклад, щодо України".

В свою чергу австрійська "DiePresse" виділяє один із висновків комісії Тальявіні про те, що "міжнародна спільнота не діяла достатньо рішуче, щоб обмежити конфлікт. США, а також Україна, Чехія та Ізраїль зміцнювали грузинську армію.powered by lun.ua