Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Наливайченко попереджав Тимошенко про небезпеку

Середа, 4 листопада 2009, 08:17

Служба безпеки за 10 днів до заяв про входження України в епідемію "свинячого грипу" інформувала Кабінет міністрів і РНБО про відповідну загрозу.

Про це заявив глава СБУ Валентин Наливайченко в інтерв'ю газеті "Сегодня".

"Ще 20 жовтня, тобто практично за півтора тижні до офіційного визнання пандемії (30 жовтня), ми письмово, за моїм підписом, інформували Кабмін, РНБО про загрозу надзвичайно небезпечної ситуації", - сказав він.

"Виклали своє бачення її можливого розвитку. Підкреслювали: неприйняття оперативних і ефективних заходів може спричинити найсерйозніші наслідки", - додав Наливайченко.

На запитання, чи може в Україні бути введений надзвичайний стан, голова СБУ відповів лише: "Дуже б не хотілося".

Він розповів, що СБУ вже приступила до перевірки ефективності витрати коштів держбюджету на боротьбу з епідемією грипу А/Н1N1 за дорученням президента.

"Ми лише за два дні перевірили 80 столичних аптек, 29 – у Київській області, понад 800 у інших регіонах. Виявлено факти корупції, приховування ліків, завищення цін на них", - сказав Наливайченко.

І ще раз спростував інформацію, що СБУ нібито закрила 16 аптек: "Звідки взялася ця цифра, уявлення не маю".

"Ми не вправі закривати аптеки, це не наша функція. Але вказати Мінздоров’я на грубі порушення, - хоча, гадаю, там і без нас про них знають, - зобов'язані", - зазначив голова СБУ.

Наливайченко також розповів, що Служба безпеки теж проводить антиепідеміологічні заходи, приміщення відомства регулярно дезінфікують "спеціальними оліями".

"Захисними масками забезпечені на 100%. Але не тому, що нам їх на шкоду комусь надали – санітарки в шпиталі майстрували самі", - зазначив він.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування