Лавринович вважає, що БЮТ має право його скинути

П'ятниця, 6 листопада 2009, 21:25

Перший віце-спікер Олександр Лавринович не здивований ініціативою БЮТ про його відставку.

"Це їхнє право", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Коментуючи звинувачення у тому, що головуючий на пленарному засіданні у п'ятницю не мав права ставити на голосування в цілому закон про підвищення соцстандартів, Лавринович зазначив, що виніс на голосування цей закон після того, як отримав на це згоду Верховної Ради.

"Це була воля 252 депутатів", - сказав він.

Коментуючи ще одне звинувачення у тому, що він не мав права оголошувати на пленарному засіданні про відставку лідера фракції НУ-НС Миколи Мартиненко, перший віце-спікер підкреслив, що оголосив це, оскільки був головуючим на засіданні.

"Що стосується цього оголошення - то це мій обов'язок. Мені секретаріат подав інформацію, яку я зачитав", - сказав він.

При цьому Лавринович висловив здивування подібними претензіями і тим, що фракція БЮТ говорить за фракцію НУ-НС.

Як відомо, на засіданні парламенту у п'ятницю Лавринович виніс на голосування президентський законопроект про внесення змін до держбюджету-2009 в частині забезпечення виплат підвищених соціальних стандартів.

У той же час фракція БЮТ заявила, що ухвалення цього закону пройшло з порушеннями регламенту, оскільки він не розглядався Бюджетним комітетом, а поправки до нього вносилися "з голосу".

На засіданні у п'ятницю Лавринович також зачитав звернення 38 членів фракції НУ-НС про усунення Миколи Мартиненка з посади керівника фракції.

Однак депутати цієї фракції, не підписалися під цією ініціативою, заявили, що підписи 38 членів фракції були сфальсифіковані, а перший віце-спікер не мав права оголошувати цю заяву на засіданні.

Фракція БЮТ повідомила, що зібрала підписи понад 150 народних депутатів з вимогою зняття Лавриновича з посади віце-спікера.powered by lun.ua