Заступник Медведька "перевів стрілки" на колегу і вказав на інтерес БЮТ

Четвер, 3 грудня 2009, 11:21

Заступник генпрокурора Олександр Шинальський звинувачує в "викиді компромату" проти нього заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

Про це він заявив газеті "Комерсант-Україна", коментуючи звинувачення депутатів БЮТ на свою адресу в шахрайстві, відмиванні грошей, вимаганні й використанні влади для збагачення за допомогою незаконних схем.

За словами Шинальського, саме Кузьмін причетний до його "дискредитації".

"Це пов'язано з тим, що наприкінці грудня буде проходити Всеукраїнська конференція співробітників прокуратури. На ній обиратимуть двох членів Вищої ради юстиції. Ренат Кузьмін виявив бажання повторно стати членом ВРЮ", - повідомив він.

"Коли він дізнався, що асоціація прокурорів підтримає мою кандидатуру на цю посаду, то сказав, що, якщо я не зніму свою кандидатуру, він буде мене знищувати всіма доступними йому можливими засобами – виливати на мене бруд, видумувати якийсь компромат", - заявив Шинальський.

"Кузьмін 6 років був членом ВРЮ і зарекомендував себе лише голослівними звинуваченнями на адресу суддів, адвокатів і прокурорів, які нічим так і не закінчилися. Він розуміє, що шанси повторно стати членом ВРЮ в нього нульові", - сказав він.

"Те, чим він (Кузьмін) займається, дискредитує його як члена ВРЮ, і, я думаю, найближчим часом я й асоціація прокурорів звернемося до ВРЮ для того, щоб вони почали процедуру про дострокове припинення його повноважень", - заявив Шинальський.

Участь нардепів БЮТ у конфлікті він пояснив їхньою зацікавленістю сформувати усередині ВРЮ лояльну більшість, щоб "проводити там свою політику". Один із авторів звинувачувальної статті – Андрій Портнов – нещодавно склав присягу члена ВРЮ.

Інформацію про те, що він володіє нерухомістю в Баден-Бадені, Шинальський коментувати не став: "Давайте я почитаю те, що написано в статті, а потім прокоментую", - сказав заступник генпрокурора, а потім на дзвінки не відповідав.

Кузьмін на його звинувачення сказав лише: "Якщо Шинальський робить такі заяви, нехай сам їх і коментує. Я дурниці не коментую. Моєї руки там (у скандалі) нема".

А співавтор звинувачувальної статті Святослав Олійник заявив: "Кузьмін ніякого стосунку до цього (оприлюднення компромату) не має. А Шинальський повинен відповісти за суттю, а не діяти, як в Одесі: заявляти у відповідь "сам дурень".

Раніше "Українська правда" опублікувала статтю депутатів від БЮТ Андрія Портнова, Святослава Олійника, Валерія Писаренка й Володимира Пилипенка, у якій вони звинувачують "ключових керівників" ГПУ в шахрайстві, відмиванні грошей та інших незаконних діях під прикриттям ВГО "Українська асоціація прокурорів".

Після цього комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності висунув вимогу перевірити факти корупції в керівництві Генпрокуратури й відсторонити Шинальського від обов'язків на час перевірки як засновника згаданої ВГО.powered by lun.ua
Усі новини...