У Грищенка клянуться, що Україна ігнорує Нобеля не через Китай

Середа, 8 грудня 2010, 14:11

У МЗС заперечують, що український посол у Норвегії не буде брати участі у церемонії вручення Нобелівської премії через відповідні рекомендації офіційного Пекіна.

Про це сказав прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров на брифінгу в середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я не розумію, яким чином посол України в Норвегії отримує рекомендації від третьої сторони. Посол отримує інформацію від Міністерства закордонних справ України. Ні про які рекомендації з якоїсь третьої сторони не може бути і мови", - сказав він.

Дікусаров підтвердив, що нарада послів пройде в Україні 14-16 грудня.

"Посол України в Норвегії прибуде до Києва 10 грудня для участі в нараді, яка відбудеться 14-16 грудня", - сказав він.

За словами Дікусарова, посол України в Норвегії Олександр Цвєтков прибуває заздалегідь до Києва для того, щоб взяти участь у різних засіданнях, які передують самій нараді.

Як відомо, на офіційному сайті Нобелівської премії сказано, що Україна - одна з 19 країн, які "з різних причин" відмовилися взяти участь у церемонії нагородження китайського дисидента Лю Сяобо премією миру.

Директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявляв, що посол України в Норвегії не зможе прибути на церемонію, оскільки цього дня, 10 грудня, в Києві відбудеться нарада послів.

Пізніше з'ясувалося, що нарада відбудеться 14-16 грудня.

Крім України, бути присутніми на церемонії відмовилися Росія, Казахстан, Колумбія, Туніс, Саудівська Аравія, Пакистан, Сербія, Ірак, Іран, В'єтнам, Афганістан, Венесуела, Філіппіни, Єгипет, Судан, Куба і Марокко.

У Російському МЗС також пояснили відсутність представника Росії на церемонії тим, що "посла просто не буде в цей момент в Норвегії".

Раніше китайська влада закликала країни бойкотувати церемонію нагородження Лю Сяобо.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.