Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Європа не може суттєво вплинути на демократію України - експерт

Четвер, 17 лютого 2011, 22:21

У Європейського Союзу немає достатньої кількості інструментів, щоб дієво впливати на країни, які порушують демократичні стандарти.

Таку думку озвучив керівник Представництва німецького Фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге в ефірі телеканалу ТВі.

"У ЄС немає багато інструментів. Що він може зробити, якщо в Україні негативні тенденції в розвитку демократії і правової держави продовжаться? Це проблема ЄС, це наша проблема, що ми не маємо інструменту, щоб зробити деякі жорсткі кроки, якщо країна, яка не один раз декларувала, що вона хоче стати членом ЄС порушує стандарти в демократії  і правової держави", - сказав він.

"Ніхто не хоче зробити погану картину України в ЄС. Подивіться, хто робить критичні заяви щодо України. Це знакові фігури. Бузек (Єжи Бузек, голова Європарламенту), який завжди в інтересах України виступав, Фюле (Штефан Фюле – євро комісар з питань розширення та політики євро сусідства), який дуже довгий час протягом минулого року намагався не робити заяви. Це друзі України. У них є розчарування тим, що відбувається в Україні", - повідомив Ланге.

За його словами в таких заявах європейські політики говорять про деякі порушення стандартів, але не зазначають, що "ці порушення мають системний характер".

"Ситуація небезпечна, бо в Україні є з одного боку прогрес і є регрес… Я не сказав, що все так погано в Україні. Я не сказав, що Україна не зробила прогрес стосовно євроінтеграції. Розмови про Договір про асоціацію і про зону вільної торгівлі дуже далеко пішли. Також великий успіх України, що вона отримала дорожню карту для безвізового режиму", - вважає Ланге.

Експерт переконаний, що було правильним, не зважаючи на проблеми з демократією в Україні, з боку ЄС дати дорожню карту для безвізового режиму, але він має сумніви, чи можливим є для Євросоюзу підписувати Договір про асоціацію з недемократичними країнами.

"Це буде дилемою для Євросоюзу. Ми наближаємося до моменту, де можна підписати Договір про асоціацію. Це буде питання для Євросоюзу, чи можливо підписати таку угоду з країною, де є негативні тенденції стосовно демократії і правової держави", - вважає він.

"Для ЄС важливо, щоб не було сигналу для інших країн, що спокійно можливо підписати такі угоди і не робити демократичні умови правової держави", - уточнює Ланге.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...