Мельниченко: Кучма дізнався про своє оточення багато нового і подякував

9 переглядів
Понеділок, 4 квітня 2011, 15:55

Очна ставка Миколи Мельниченка і Леоніда Кучми проходила російською мовою, оскільки Кучма не розумів української.

Про це заявив Мельниченко після очної ставки у Генпрокуратурі.

"На превеликий жаль, через те, що Леонід Данилович не розуміє українську мову і побажав, щоб спілкування було російською, всі процесуальні дії були російською мовою. Я хотів англійською, але не дозволили", - сказав він.

Мельниченко наголосив, що очна ставка відбулася "завдяки титанічним зусиллям".

"Під час неї, я думаю, Леонід Кучма, дізнався дуже багато нового, в тому числі про своє оточення. Дуже багато цікавого, у тому числі, хто його накручував по справі Гонагадзе. Я думаю, коли він вийшов з кабінету, його серце йокнуло", - сказав він.

"Очна ставка пройшла в присутності мого адвоката в кабінеті слідчого Грищенка. Слідство пішло нам назустріч з приводу клопотання про відеозапис зустрічі. Ми одразу домовилися, що будемо відповідати на питання одне одного без усіляких образ, щоб дати можливість слідству об’єктивно дослідити факти, які є діаметрально протилежними у наших свідченнях", - додав Мельниченко.

"Я свої свідчення підтвердив, яким саме чином я створював свої записи, коли це робив і чому. Сказав також до кого я звертався, щоб вони оприлюднили ці записи. Леонід Данилович усе це почув і набагато відповідей навіть подякував. Сказав: "Дякую за те, що були відвертими". Було багато інформації, яку він не знав і яку від нього приховувало оточення", - зазначив також Мельниченко.

Він додав, що Кучмі "морально було дуже важко".

"Він підготувався, він не тікав, не був емоційним і не ображав", - сказав Мельниченко.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua