Януковича просять не знищувати малий і середній бізнес

Понеділок, 21 листопада 2011, 16:56

Підприємці просять Віктора Януковича переглянути положення Митного кодексу, які утискають права малого та середнього бізнесу

Про це "Делу" повідомив голова ВГО "Спілка захисту підприємництва" Сергій Доротич.

За словами Доротича, прийнятий 3 листопада варіант Митного кодексу України спричинить за собою монополізацію великим бізнесом імпорту окремих категорій товарів, що означає витіснення малого і середнього підприємництва з ринку митних перевезень.

У листі до президента України від імені малого бізнесу він просить розглянути питання про накладення вето на проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законодавчих актів України".

На думку Доротича, документ не відповідає економічним і соціальним інтересам суспільства.

"Вважаємо, що набуття чинності цим законом спричинить за собою монополізацію великим бізнесом імпорту окремих категорій товару, що означає витіснення малого і середнього підприємництва з ринку митних перевезень", - заявив представник підприємців.

"Запропоновані нововведення фактично дають можливість митним органам надавати пільги "своїм" імпортерам шляхом присвоєння їм відповідного статусу", - йдеться в листі до президента.

На думку дрібного і середнього бізнесу, залишилася невирішеною така проблема, як непрозорий механізм контролю за митною вартістю товарів.

Митні органи у своїй роботі використовують власну інформаційну базу даних митної вартості товарів, яка має закритий доступ.

Бізнес-середовищем неодноразово ставилися вимоги про надання публічного доступу до зазначеної бази даних або повної її ліквідації для запобігання корупційних чи інших провокаційних заходів з боку митниці, нагадує Сергій Доротич.

Доротич також пише, що "проект нового Митного кодексу України суттєво розширює повноваження митних органів у сфері контролю, зокрема, це стосується пост-аудиту - системи перевірки імпортерів після того, як товар пройшов митне оформлення".

Підприємці вважають за доцільне одночасно з ухваленням нового Митного кодексу України провести низку дієвих заходів щодо реформування Державної митної служби України.

"Вважаємо, що першорядним кроком у цьому має стати створення повноформатної електронної митниці з налагодженою системою обміну інформацією між державами-партнерами", - говориться в листі.

powered by lun.ua