Янукович відклав захист персональних даних

Четвер, 2 лютого 2012, 19:38

Настання відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних відкладено до 1 липня 2012 року.

Відповідний закон підписав президент Віктор Янукович, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на сайт Верховної Ради.

Згідно зі змінами, бази даних необхідно зареєструвати в Державній службі з захисту персональних даних до 1 липня цього року.

Як повідомлялося, з 1 січня 2012 року вступив у дію закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних", згідно з яким всі бази повинні були бути зареєстровані до 1 січня 2012 року.

До цього виявилися не готові ні підприємці (будь-якого з них необхідно зареєструвати як мінімум дві бази - співробітників і клієнтів), ні Держслужба, що отримала 4 мільйони заявок.

Закон ввів адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних, зокрема, за нереєстрацію баз персональних даних та використання персональних даних без згоди фізичної особи.

Розмір штрафів за адміністративні порушення варіюється від 100 до 1 тисячі неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, тобто від 1,7 тисяч гривень до 17 тисяч гривень.

Прем'єр Микола Азаров дав вказівки не штрафувати за неподання в Держслужбу із захисту персональних даних відомостей про існуючі базах персональних даних протягом січня і, при необхідності, довше.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування