Українці раді, що "Євро-2012" було у нас, попри розкрадання й дорожнечу

14 переглядів
Четвер, 4 жовтня 2012, 10:46

Українці задоволені тим, що Євро-2012 відбувалось саме в Україні, вони високо оцінили якість організації чемпіонату і бачать, передусім, іміджеві здобутки для країни.

Разом з тим українці вважають, що цей чемпіонат був Україні "не по кишені", до того ж під час його організації відбувались масові розкрадання бюджетних коштів.

Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 1-11 вересня шляхом опитування 1200 респондентів.

21% опитаних вважають, що організація та проведення в Україні чемпіонату з футболу Євро-2012 пройшли на високому рівні, ще 54% - на нормальному рівні, хоча могло бути і краще. Лише 8% опитаних оцінили організацію та проведення Євро в країні на низькому рівні.

 

77% опитаних вважають, що іноземні вболівальники мали бути задоволеними своїм перебуванням в Україні під час Євро-2012. Лише 8% - протилежної думки.

Найбільш позитивно оцінили якість організації та проведення Євро мешканці сходу країни, більше молодь, частіше чоловіки. Менш позитивно – заходу і півдня.

78% опитаних переконані, що чемпіонат дав можливість Україні з кращого боку показати себе Європі, протилежної думки – 10%. Тезу однаково підтримали як мешканці заходу, так і сходу.

 

Разом з тим майже стільки ж - 75% - згодні, що проведення Євро-2012 було надто "дорогим задоволенням" для країни. Цю тезу також майже однаково підтримали як мешканці заходу, так і сходу, найбільше – прихильники "Батьківщини" та Компартії.

 

Майже 60% опитаних вважають, що проведення Євро-2012 в Україні дало поштовх до розвитку держави, не згодні – чверть. Ця думка більш популярна серед прихильників Партії регіонів та "невизначених". На заході цю тезу поділяють більше, ніж на сході і півдні.

Водночас майже 70% опитаних вважають, що при підготовці чемпіонату в Україні було масштабне розкрадання державних коштів, не згодні з цим – лише 7%. Теза найбільш популярна на заході, в центрі й на півдні країни, найменше – на сході.

У розкраданні упевнені близько половини прихильників Партії регіонів, близько 70% прихильників КПУ, "Свободи" та УДАРу і понад 80% – "Батьківщини".

Незважаючи на все це, 73% опитаних (і найбільше – на заході та серед прихильників УДАРу) переконані, що дуже добре, що чемпіонат пройшов саме в Україні.

А тезу про те, що Україна повинна була відмовитись від проведення "Євро-2012" поділяють лише 16% і найбільше – в центрі та серед прихильників "Свободи" й КПУ.

Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2,8%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua