Transparency International: Україна – дуже корумпована країна

Четвер, 6 грудня 2012, 10:24

За рівнем корупції в країні Україна зайняла 144-е місце серед 176 країн, набравши лише 26 балів з 100 можливих.  

Про це свідчать результати дослідження міжнародної громадської організації Transparency International, повідомляє "Комерсант-Україна".

"Чим нижчий бал, тим ближче до корупційної прірви знаходиться країна. З погляду Transparency International, будь-який результат нижче 30 балів вважається "ганьбою для нації"",- сказано в повідомленні українського представництва організації.

В Transparency International відзначають, що в порівнянні з 2011 роком ситуація з корупцією в Україні погіршилася:

"Торішній показник країни склав 27 балів, вона продовжує впевнено рухатися назад, у пошуках місця між Конго й Папуа-Новою Гвінеєю".

За словами президента Transparency International в Україні Олексія Хмари, у рейтингу три групи читачів — великий бізнес, міжнародні організації — ООН, Європейський союз, а також організації, що реалізують глобальні проекти — Всесвітній банк, МВФ.

"Високий показник рівня корупції в Україні обернеться посиленням контролю з боку цих організацій за коштами чи кредитами, що виділяються", - попередив Хмара.

Він також додав, що у зв'язку з високим рівнем корупції в Україні, рішення про видачу позик будуть, імовірно, прийматися набагато довше — не менше 6-12 місяців замість 2-3.

В Transparency International вважають, що 144-е місце України в рейтингу обумовлено трьома причинами: бездіяльністю Національного антикорупційного комітету при президентові, невиконанням держпрограми протидії корупції й зміною закону " Про державні закупівлі".

"НАК не збирався вже більш року. Членам комітету, напевно, не до того. Що стосується держпрограми, у ній дійсно є 130 гарних заходів щодо боротьби з корупцією. Якщо їх виконати, ми будемо жити, як у Чехії або Польщі, але фінансування в розмірі 820 мільйонів гривень на програму поки не виділили",- обурився Хмара.

Радник президента, член НАК і народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах погодився з даними дослідження, відзначивши, що проблема корупції в Україні "стоїть дуже гостро".

"Це підтверджують дані Державної податкової служби про те, що за межами держбюджету перебуває близько 350 мільярдів гривень. Ситуацію погіршує тендерне законодавство",- заявив Кінах.

За його словами, проблема корупції "глобальна", але "влада працює над її вирішенням".

"Упевнений, що комітет збереться найближчим часом",— відзначив Кінах, додавши, що НАК на своєму засіданні заслухає хід виконання держпрограми по боротьбі з корупцією на 2011-2012 роки. 

В опозиції, навпаки, вважають, що в боротьбі з корупцією "допоможе тільки зміна влади".

З таблиці результатів дослідження, оприлюдненої на сайті організації, видно, що показник, аналогічний українському, не отримала жодна європейська країна. Зате ті ж 26 балів заробили Бангладеш, Камерун, Конго й Сирія.

Разом з тим сусідні з Україною країни — Росія, Білорусія й Польща — досягли набагато кращого результату — 28, 31 і 58 балів відповідно. 

На останніх місцях у рейтингу виявилися Афганістан, КНДР і Сомалі (по 8 балів). Лідерами звіту стали Данія, Фінляндія й Нова Зеландія (по 90 балів). powered by lun.ua