Рада відклала питання ЦВК до кращих "домовленостей"

8 переглядів
Вівторок, 2 липня 2013, 18:18

У вівторок Верховна Рада не буде розглядати питання зміни члена Центральної виборчої комісії.

Про це повідомив глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк із трибуни сесійного залу, після консультацій у кабінеті глави Верховної Ради Володимира Рибака.

Верховна Рада у вівторок мала розглядати питання припинення повноважень члена Центральної виборчої комісії Володимира Шаповала у зв’язку з досягненням шістдесятип’ятирічного віку та призначення членом ЦВК Олександра Копиленка.

Яценюк розповів, що "опозиція запропонувала новий формат підготовки базових законів про вибори".

"Створити у Верховній Раді України тимчасову спеціальну комісію з питань: вдосконалення виборчого законодавства (до такого пакету повинні увійти закон "Про місцеві вибори", "Про вибори до Верховної Ради України" та нівелювання будь-яких протиріч і неузгодженостей, які є у законі України "Про вибори президента України"), друге - нова редакція закону "Про центральну виборчу комісію", наша пропозиція, що ЦВК має бути сформована паритетно опозицією і владою", - розповів він.

Крім того, Яценюк уточнив, що комісія має зайнятися невирішеними питаннями про призначенням виборів у п’яти проблемних округах та виборах у Києві.

"Ми вважаємо, що ці питання мають також розглядатися тимчасовою спеціальною комісією, та у вересні місяці повинні бути проголосовані, як узгоджені законопроекти всіма п’ятьма фракціями", - зазначив глава фракції "Батьківщини".

"Ми не досягнули результату щодо домовленостей про створення ТСК, але задля того щоби український парламент сьогодні пропрацював, питання про обрання та звільнення члена ЦВК, зі слів глави парламенту Володимира Рибака, не буде розглядатися на сьогоднішній пленарний день", - уточнив він.

"Ми очікуємо рішення, у першу чергу, більшості, та рішення президента України, з чим ми звернулися до постійного представника президента у Верховній Раді. Це має бути спільне рішення про формування єдиної спецкомісії, за участю всіх фракцій", - підсумував він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua