УДАР скаржиться, що йому не дають легалізовувати партосередки

Понеділок, 5 серпня 2013, 13:02

На Київщині територіальні органи міністерства юстиції системно перешкоджають реєстрації змін керівних органів місцевих осередків партії "УДАР".

Про це заявив голова Київської обласної організації "УДАРу" Олег Велікін, повідомляє прес-служба партії.

За його словами, у багатьох районах Київської області наразі проходять звітно-виборні збори місцевих організацій партії "УДАР" у зв’язку із закінченням 2-річного терміну повноважень їхніх керівних органів. Проте міські райуправління юстиції всіляко блокують внесення змін до Єдиного реєстру громадських формувань та відмовляють у легалізації партійної документації.

"Згідно Закону України "Про політичні партії" органам юстиції дається 10-денний термін на те, щоб взяти до відома інформацію про новий склад керівних органів партійних осередків і внести в Реєстр відповідні зміни. Однак, цією нормою свідомо нехтують", - заявив Велікін.

"Наприклад, у місті Буча представникам "УДАРу" повідомили, що усіх спеціалістів міськрайонного управління юстиції, які мали доступ до Реєстру, звільнили, а тому немає можливості зареєструвати оновлений осередок партії. У місті Українка "УДАРу" взагалі безпідставно повернули надані документи. І такий стиль роботи органів юстиції на Київщині носить системний характер", - додав він.

Велікін також зазначив, що за допомогою цієї технології опонентам партії "УДАР" вдалося створити "клон" політичної сили, який висунув фальшивого кандидата від "УДАРу" на виборах міського голови Василькова. Раніше зі схожою проблемою "УДАР" зіткнувся у Києво-Святошинському районі Київщини. 

На переконання голови Київського обласного "УДАРу", таке недбале ставлення до своїх обов’язків територіальних органів юстиції є невипадковим і має політичний підтекст.

"Фактично створюється ситуація, коли наші місцеві партійні організації мають напівлегальний статус і не можуть повноцінно брати участь у проміжних виборах, що відбуваються на території області. Юридичні перепони для діяльності партії "УДАР" створюються свідомо, тому ми зробимо усе можливе, щоб винних було притягнуто до відповідальності", - заявив Велікін.powered by lun.ua