Більшість українців самі хочуть вирішити, куди йтиме Україна

Вівторок, 1 жовтня 2013, 14:43

61% українців вважають, що рішення, чи має Україна підписувати договір про асоціацію з Євросоюзом чи вступати в Митний Союз, повинен приймати народ.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного протягом 6-27 вересня 2013 року.

Так, згідно з дослідженням, 12% українців думають, що рішення стосовно того, чи підписувати Україні договір про асоціацію з ЄС чи вступати в Митний Союз з Росією, Білоруссю та Казахстаном має президент.

Стільки ж, 12% - вважають, що це має вирішувати Верховна Рада.

61% опитаних притримуються думки, що це питання мають вирішувати громадяни України на загальнонаціональному референдумі.

14% опитаних не змогли визначитись із відповіддю на це питання та 1% респондентів відмовились відповідати.

Ім'я замовника опитування не вказується.

На думку одного з соціологів, опитаних Українською правдою, такі результати є прогнозованими. Тому, що якщо в народу запитати: "хто має вирішувати?", народ звичайно скаже: "громадяни".

Інше питання, як ці ці результати потім будуть у власних цілях використовувати політики.

Також, на думку соціолога, за нинішнім законом, жодний чесний референдум провести неможливо.

КМІС опитав методом інтерв'ю 2044 респонденти, що мешкають в усіх областях (включно з містом Києвом) та в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.