МВС хоче, щоб "Укрзалізниця" зробила з квитка досьє на пасажира

14 переглядів
П'ятниця, 4 жовтня 2013, 10:29

Міністерство внутрішніх справ України наполегливо пропонує Укрзалізниці вносити в квиток пасажира окрім ПІБ ще й паспортні дані.

Про це йдеться в листі начальника департаменту транспортної міліції, копію якого дістала Українська Гельсінська спілка з прав людини.

 Фото з сайту Гельсінської спілки

В документі йдеться про те, що міліціонери хочуть у своїй роботі скористатися досвідом Росії та Білорусі, та вносити дані з проїзних документів усіх пасажирів до спеціалізованої пошукової системи.

Проведення таких дій вони мотивують необхідністю захисту українців від міжнародного тероризму та бажанням здійснювати "автоматичний пошук осіб, які представляють оперативний інтерес".

Правозахисники припускають, що обов’язкове зазначення паспортних даних - лише перший етап в створенні бази даних пасажирів.

Оскільки, відповідно до досвіду Російської Федерації далі в квиток планується вносити дату народження, стать, громадянство, виду маршруту (без пересадок чи транзитний).

У свою чергу в "Укрзалізниці" запевнили, що наразі не "формують базу персональних даних".

"Постановою Кабінету Міністрів від 6 березня 2013 №160 "Про внесення змін до порядку обслуговування громадян на залізничному транспорті" прописано, що оформлення у квитковій касі проїзних документів здійснюється із внесенням прізвища та імені пасажира зі слів особи, яка здійснює оплату проїзного документа", - зазначили на підприємстві.

"Таким чином при оформленні проїзного квитка касир не має на руках жодного документа, що посвідчує особу, яка придбала цей квиток… Фіксація імені та прізвища у проїзних документах без додаткових даних не дає можливості ідентифікувати особу", - уточнили у відомстві.

"Документ, що посвідчує особу, пасажирам необхідно пред’являти тільки при посадці до поїзда для перевірки відповідності прізвища та імені у проїзному документі даним документа. Жодних дій щодо фіксації даних пред’явленого документа та інших дій щодо ідентифікації Пасажира провідниками не проводиться", - нагадали в "Укрзалізниці".

У прес-службі підприємства підкреслили, що "не володіє даними, не здійснює їх обробку та не передає третім особам".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua