Лідери опозиції попросили Раду міністрів закордонних справ ЄС дати Україні шанс

Четвер, 14 листопада 2013, 08:26

Фракції "Батьківщина", "УДАР" та "Свобода" закликали Раду Міністрів закордонних справ ЄС не ухвалювати 18 листопада остаточного рішення щодо неможливості підписання Угоди між Україною та ЄС.

Відповідне звернення було підписанеопозиційними лідерами Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Заява трьох лідерів опозиції
Заява трьох лідерів опозиції

У зверненні йдеться, що 2013 року Україна отримала історичний шанс підписати Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС на Вільнюському саміті "Східного партнерства" "і таким чином остаточно зробити свій геополітичний, цивілізаційний вибір та увійти до вільної, демократичної та заможної європейської родини".

"Із метою підписання Угоди Україна повинна була виконати певні, чітко визначені критерії, у тому числі припинити вибіркове застосування кримінального законодавства, розв’язати справу Юлії Тимошенко, яка стала символом політично вмотивованого правосуддя та репресій у країні", - наголошують в опозиції.

"Тимошенко особисто заявляла, що прийме будь-яке рішення місії спеціальних посланників Європарламенту Пета Кокса та Олександра Кваснєвського, яким би важким воно для неї не було, а представники української опозиції наголошували, що підуть на будь-які компроміси, які дозволять підписати угоду", - підкреслюється в документі.

Проте українська влада на чолі з президентом "не спромоглася зробити останній, але вкрай важливий крок – звільнити Тимошенко, або в інший, прийнятний для ЄС спосіб унеможливити продовження практики вибіркового правосуддя та виконати критерії, необхідні для підписання Угоди про Асоціацію": "На сьогодні це вже є очевидним і неспростовним фактом".

"Закликаємо Раду Міністрів закордонних справ ЄС не ухвалювати на своєму засіданні 18 листопада 2013 року остаточного рішення щодо неможливості підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС на Вільнюському саміті "Східного партнерства" та залишити для України шанс виконати критерії, необхідні для підписання цієї Угоди, у час до проведення саміту, у тому числі припинити вибіркове правосуддя та вирішити у прийнятний для всіх зацікавлених сторін спосіб справу Тимошенко", - йдеться у зверненні.

Як відомо, спостережна місія Європарламенту у складі екс-президента Польщі Олександра Квасьнєвського і екс-президента Європарламенту Пета Кокса продовжена до саміту у Вільнюсі, який відбудеться 28 листопада.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
15:09
Уряд "подарує" 908 гривень українцям, яким виповнилося 18 років: на що можна витратити
15:05
БЕБ: В Чернівцях "благодійники" продавали більше 20 автівок, які завезли як гуманітарку
15:02
РФ просувається на Покровсько-Курахівському напрямку, а ЗСУ мають успіх на Куп'янському – розвідка Естонії
15:02
Усі аптеки зобов’язані долучитися до програми "Доступні ліки" з 2025 року
14:50
23 мільярди гривень на закупівлю зброї: у ДПСУ розповіли про досвід освоєння коштів і поставок
14:32
Україна продасть одного з найбільших в Європі виробників деталей для авто
14:18
Розвідка Британії спрогнозувала дії РФ в Сирії після падіння режиму Асада
14:13
На Сумщині засудили батька й дядька дівчинки за роки сексуального насильства над нею
14:06
мапаВ Україну йдуть морози: вночі до -14°
14:04
Одразу після війни Міносвіти планує повернути 100 тисяч іноземних студентів в Україну
Усі новини...
Реклама: