Україна сподівається на зниження ціни газу після переговорів з РФ – Ставицький

Вівторок, 3 грудня 2013, 04:16

Україна розраховує на успішне завершення переговорів з Росією про зниження ціни на газ до кінця поточного року, але навіть у разі їх невдачі країні вдасться домогтися здешевлення газу наступного року на 10-15%.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

"Переконаний, що наступного року ми зможемо знизити ціну 10-15%, і це не тільки завдяки переговорам з Росією", - сказав він в інтерв'ю "5 каналу".

Ставицький зазначив, що Україна вважає справедливою ціну російського газу на рівні близько $280 за 1000 куб.м, тоді як в поточному році він обходиться їй у середньому в $401-402 за 1000 куб. м з урахуванням $100 знижки за пролонгацію розміщення Чорноморського флоту.

"У мене є надія, що ми цього (зниження ціни на переговорах з РФ) доб'ємося. Цю надію ми підігріваємо тими кроками, які ми робимо", - сказав міністр, нагадавши про зниження обсягів закупівлі російського газу, що спричинило падіння котирувань акцій "Газпрому", і подальшої диверсифікації його поставок.

Ставицький уточнив, що держбюджет-2014 планують побудувати на новій зниженій ціні газу, однак якщо переговори завершаться невдачею, то при визначенні прогнозної ціни доведеться виходити з ціни спотових закупівель з можливістю її перегляду після першого кварталу 2014 року.

Він нагадав, що цього року Україна вже закупила в Європі мінімум 2,5 млрд. куб. м газу за середньою ціною близько $370 за 1000 куб. м, а недавно вдалося домовитися з ЄС про відкриття найбільш значимого після російського маршруту постачання газу в Україну через Словаччину.

"Відкриття словацького маршруту на 100% диверсифікує питання поставки газу", - підкреслив Ставицький.

При цьому він піддав критиці позицію ЄС, яка затягувала відкриття цього маршруту, незважаючи на положення Енергетичної хартії, а також запропонувала користуватися ним тільки з 1 вересня 2014 року при виконанні ще трьох умов.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!