У Києві стартувала виборча кампанія у мери та Київраду

Субота, 5 квітня 2014, 19:14

5 квітня стартувала виборча кампанія з позачергових виборів Київського міського голови і депутатів столичної міської ради.

Термін повноважень обраних на них міського голови і депутатів столиці триватиме близько 1,5 років - до чергових місцевих виборів, які проводитимуться в жовтні 2015 на території всієї України, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Вибори міського голови проводитимуться за мажоритарною системою в єдиному одномандатному окрузі, в один тур.

Перемогу здобуде кандидат, який набере найбільшу кількість голосів.

Разом з тим  на розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроект, що передбачає обрання міського голови Києва у два тури.

Вибори депутатів Київради проводитимуться за змішаною системою: половина - у мажоритарних округах, друга половина - за партійними списками.

Діючий склад Київради був обраний на позачергових виборах у 2008 році повністю за партійними списками.

Висування кандидатів у мери і депутатів Київради за партійними списками починається з 21 квітня (за 34 дні до дня виборів) і триває по 27 квітня; депутатів у мажоритарних округах - відповідно з 25 квітня (за 30 днів) - по 29 квітня.

Балотуватися одночасно і в мери, і в депутати Київради заборонено.

Про свій намір балотуватися на посаду мера Києва заявив лідер партії УДАР Віталій Кличко, який відмовився балотуватися в президенти.

Висунути свої кандидатури в мери Києва планують нардеп Леся Оробець, Микола Катеринчук, нинішній голова КМДА Володимир Бондаренко та інші. 

powered by lun.ua