Меркель: Євросоюз не змириться з російською анексією Криму

П'ятниця, 9 травня 2014, 16:31

Німеччина і Євросоюз ніколи не змиряться з російською анексією Криму.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель в інтерв'ю телекомпанії ARD, - передає Німецька хвиля.

"Ми не можемо продовжувати вести справи, ніби нічого не сталося", - підкреслила вона.

Разом з тим, Меркель зазначила, що в питанні Криму необхідно проявляти терпіння.

Канцлер звинуватила Росію в тому, що, анексувавши Крим, вона знехтувала сам фундамент європейської політики, який ретельно вибудовували з 1945 року.

"Для Європи - це не тільки дуже небезпечно, це просто неприпустимо, оскільки все, що ми ретельно вибудовували з 1945 року, може бути дуже швидко зруйновано. Тут ми не можемо йти на компроміси, речі потрібно називати своїми іменами", - підкреслила Меркель.

Торкнувшись питання про ситуацію на решті частини України, вона зазначила, що "проміжна мета - забезпечити проведення 25 травня вільних виборів президента, в яких зможуть брати участь якомога більше людей".

Меркель попередила, що якщо з проведенням виборів на Україні виникнуть проблеми, а спроби дестабілізувати ситуацію в цій країні триватимуть, то Євросоюз введе проти Росії додаткові санкції.

Канцлер Німеччини підкреслила, що санкції - це не самоціль.

Це, за її словами, "реакція, яка випливає, коли ми вважаємо, що політичні зусилля поки не привели до успіху".

Вона відкинула думку про те, що санкції ЄС проти РФ можуть виявитися м'якше американських, пояснивши, що економічні зв'язки між ЄС і Росією - значно інтенсивніше, ніж між Росією і США .

Тому, за словами канцлера, на перший погляд менш жорсткі санкції з боку європейців матимуть настільки ж сильну дію, як і формально більш жорсткі - американські.powered by lun.ua