Сікорський: Путін бачить для себе особисту загрозу в Україні

8 переглядів
Субота, 7 червня 2014, 19:05

Росія хоче запобігти демократизації України, тому що у Москві вважають це загрозою для існування нинішньої системи влади РФ.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час форуму у Вроцлаві Wroclaw Global Forum, передає Укрінформ.

За його словами, Путін вважає демократизацію України загрозою для основ своєї влади у Росії.

"Якщо Україна стане європейською і матиме конкурентну економіку, то це буде небезпечний прецедент для самих росіян, оскільки вони тоді можуть визнати, що ця система є кращою за ту, в якій вони живуть",- підкреслив Сікорський.

Він також зазначив, що події в Україні "завершують певну епоху".

"Президент Путін сприймає Захід як сторону, яка хоче забрати частину території Росії. Натомість ми стоїмо на оборонних позиціях, захищаємо міжнародне право і непорушність кордонів", - підкреслив глава польської дипломатії.

Польський міністр також зауважив, що в деяких європейських країнах існує хибне бачення щодо можливості переконання Путіна у користі для Росії від асоціації Києва з Брюсселем.

"На мою думку, Росія виступає проти Угоди про асоціацію не тому, що не розуміє її, а навпаки, що дуже добре її розуміє. Путін знає, що після її підписання Україна замість бути частиною російського права стане частиною європейського права", - наголосив Сікорський.

На його переконання, президент Росії змусив країни Заходу обирати: чи вони хочуть бачити в Україні європейську демократію чи олігархічну модель на зразок Росії.

Як відомо, президент України Петро Порошенко прогнозує підписання економічної частини угоди України з ЄС 27 червня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua