Військові, що опинилися в Росії, не просили притулку - РНБО

Понеділок, 4 серпня 2014, 13:01

Військові, що потрапили на російську територію під час відступу із прикордонних ділянок, не просили політичного притулку в Росії.

Про це під час брифінгу в понеділок заявив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.

Він нагадав, що військовослужбовці однієї із бригад опинилися на території РФ вимушено унаслідок того, що бригада розділилася під час залишення позицій.

"Ніякого притулку в Росії вони не просили. Ми зараз тримаємо із ними зв'язок по дипломатичних каналах. Вони хочуть повернутися на Батьківщину", - сказав Лисенко.

Він нагадав, що точна кількість українських вояків, що перебувають зараз на території РФ, досі уточнюється.

"Там є військові і прикордонники", - зазначив він.

За словами Лисенка, першочерговим завданням було збереження життів солдатів, "і це завдання виконано".

На запитання, чи залишили військові свою техніку під час відступу, Лисенко відповів: "Наскільки я знаю, під час проведення операції там не залишилося жодної справної одиниці техніки".

Раніше прес-офіцер АТО Олексій Дмитрашковський повідомив УП, що частина бійців 72-ої бригаді, що прикривали ділянку кордону в районі Червонопартизанська, прорвалися з оточення, інша частина вимушено відступила на російську територію.

"Протягом майже 4 годин територія, на якій базувалася 72 бригада, обстрілювалася дуже потужним щільним артилерійським вогнем. Вогонь вівся з установок Град, артилерії, танків та мінометів", - повідомив Дмитрашковський.

"Було прийнято рішення про прорив блокування. Одна частина підрозділів здійснила прорив та об'єдналася з  іншим підрозділом, який направився туди для надання допомоги", - розповів він.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: