Порошенко, Яценюк, Гройсман: Звільнення прем'єра нема в порядку денному

Вівторок, 15 грудня 2015, 21:47
ИТАР-ТАСС

Президент Петро Порошенко, прем’єр Арсеній Яценюк та голова парламенту Володимир Гройсман вважають неприйнятними будь-які форми взаємопоборювання всередині парламентської коаліції.

Про це йдеться у їхній спільній заяві, оприлюдненій у вівторок ввечері.

У документі політики перерахували спільні успіхи, яких вони досягли протягом року, що минає.

"Це стало можливим лише завдяки злагодженій роботі президента, Верховної Ради та уряду. Досягнення української влади визнають наші західні партнери та підтримують реалізацію розпочатих реформ", - сказано у заяві.

"Сьогодні надважливо не зупинятися на половині дороги, адже нам належить пройти весь шлях до Українського успіху", - зазначили посадовці.

"Такі важливі для держави реформи стануть запорукою нашої перемоги над агресором і слугуватимуть підставою для якнайшвидшого членства України у Європейському Союзі і НАТО. Свідомі того, що будь-які зволікання з якісним перезавантаженням держави гратимуть на руку зовнішньому ворогу", - вважають вони.

Порошенко, Гройсман та Яценюк також визначили першочергові завдання найближчих тижнів.

Це, зокрема, посилення боєздатності Збройних Сил України; ухвалення змін до податкового законодавства; прийняття закону "Про держбюджет України на 2016 рік"; рішення, які забезпечать продовження співпраці з МВФ; підтримка кроків уряду та НБУ з економічної стабілізації та оздоровлення фінансово-банківського сектору.

Окрім того, високопосадовці запланували завершення процедури внесення поправок до Конституції України щодо децентралізації та внесення змін до Конституції України в частині судової реформи.

"Нині як ніколи необхідні єдність, взаємна підтримка і спільна подальша робота президента, Верховної Ради та уряду. Питання про зміну прем’єр-міністра - не перебуває на порядку денному", - сказано у заяві.

"Потрібно поставити понад усе інтереси України, вгамувати політичні пристрасті і показати політичну культуру, гідну європейської країни", - вважають посадовці.

Порошенко, Гройсман та Яценюк засудили "істеричну антивладну, антиурядову та антидержавну кампанію, організовану корумпованими олігархами".

"Також, ми вважаємо неприйнятними будь-які форми взаємопоборювання всередині парламентської коаліції як такі, що "ллють воду на млин" ворогів української державності та демократії", - заявили вони.

"Ми єдині у баченні стратегії розвитку держави. Коаліційна угода закріплює план конкретних кроків щодо її реалізації. Дискусії мають стосуватися оптимальних шляхів утілення цього плану. Єдність, яку ми демонструємо зараз, є ключовим фактором успішних змін у країні", - підкреслюється у заяві.

Українська правда