Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Справу Василишина продовжують футболити між прокуратурами

Вівторок, 19 липня 2016, 14:13

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 18 липня повернула до прокуратури Києва справу заступника міністра охорони здоров’я Романа Василишина, яку та передала в САП 15 липня.

Про це повідомляє прес-служба САП.

У відомстві зазначили, що з самого початку цю справу мало розслідувати Національне антикорупційне бюро під керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, однак нею зайнялися інші органи. Зокрема, затримання Василишина під час отримання хабара здійснили ГПУ та СБУ.

"Цього ж дня САП та НАБ України виступили із заявою про те, що усі провадження з підслідності НАБ України та САП, які розслідують інші правоохоронні органи порушуючи закон, можуть бути програні в суді", – нагадали у відомстві.

Тоді ж Генпрокуратура на своєму сайті відповіла САП, що такі заяви "не допомагають у проведені об’єктивного розслідування, а скоріше слугують підказкою для адвокатів підозрюваних".

Причиною позиції САП є те, що посада заступника міністра відноситься до категорії "А", а злочин, за яким прокуратура Києва здійснює досудове розслідування, є корупційним, тому, відповідно до закону, є підслідним НАБУ – отже зібрані прокуратурою Києва докази є "безальтернативно недопустимими".

"До того ж, докази були зібрані прокуратурою м. Києва усупереч ч. 5 ст. 36 КПК, згідно якої забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, іншому органу досудового розслідування", – додали у відомстві.

"Ми знову бачимо, як неуповноважені законом органи гучно рапортують про затримання на хабарі топ-чиновника, вочевидь порушуючи підслідність, а потім нишком намагаються передати справу до САП для її завершення. Але наша позиція чітка: саме прокуратура міста Києва повинна довести розпочате нею провадження до логічного завершення – судового вироку", –  заявив керівник САП Назар Холодницький.

У повідомленні нагадали, що станом на 18 липня САП зафіксовано понад 10 спроб передачі до НАБУ справ, які починали розслідуватися іншими правоохоронними органами. Їх всіх повернули назад.

У САП також нагадали про схожий випадок, коли прокуратура Київської області у квітні затримала мера Вишгорода Олексія Момота на хабарі в 1 млн євро, проте вже через два місяці Апеляційний суд Києва скасував  рішення суду першої інстанції про обрання щодо Момота запобіжного заходу через те, що "досудове розслідування здійснювалось неуповноваженим органом досудового розслідування, при цьому неякісно, з істотними порушеннями вимог КПК України".

В даний момент Момот повернувся до виконання своїх обов’язків попри те, що досудове розслідування триває.

Як відомо, 8 липня Дніпровський райсуд Києва заарештував і призначив заставу в майже 3 мільйони гривень Василишину.

Того ж дня генпрокурор Юрій Луценко розповів про деталі звинувачень.

Василишина звільнили з-під варти у Лук'янівському СІЗО 13 липня після внесення застави.

14 липня Кабмін відсторонив Василишина від посади.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування