25.06

Банківський форум

Луценко пояснив, що дозволило Онищенку втекти

Вівторок, 5 липня 2016, 12:08
Луценко пояснив, що дозволило Онищенку втекти

Генеральний прокурор Юрій Луценко нарікає, що діючий регламент Верховної Ради і чинне законодавство України дозволили депутату Олександру Онищенку, якого звинувачують у газових махінаціях, залишити межі України.

Про це він сказав з трибуни Верховної Ради на засіданні у вівторок.

"Сьогодні заявляли, що Онищенку дали можливість втекти. Це правда. Це сталося завдяки закону про регламент Верховної Ради, яким передбачена саме така процедура притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності", – заявив Луценко.

За його словами, не втекти за той час, поки парламентарі вирішують долю свого колеги, "може тільки смілива і чесна людина".

"На жаль, пан Онищенко таким не є, бо 2 липня він літаком покинув Україну як народний депутат, зупинити якого правоохоронні органи не мають жодної законної можливості. Регламент і закон про статус народного депутата це робити забороняє", – наголосив генпрокурор.

Як повідомлялося, на засіданні 5 липня парламент зняв недоторканність з депутата групи "Воля народу" Олександра Онищенка і дозволив його арешт.

Водночас сам Онищенко на засіданні не був присутній, хоча до того обіцяв правоохоронним органам з'явитися.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у вівторок підтвердив, що Онищенко зараз знаходиться не в Україні.

"Онищенка нема в Україні. За останньою інформацією, він не в Україні, і не у Відні, як казали. Я не можу сказати багато, але я скажу: у Відень через Мінськ не літають", – сказав Холодницький.

Як відомо, відповідно до закону про регламент роботи Верховної Ради, профільному комітету відводиться 5 днів, щоб народний депутат, за яким зроблено подання про зняття недоторканності, дав письмові пояснення. Ще 20 днів комітет може розглядати відповідне подання правоохоронців.

Валентина Романенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: