Коболєв про "схему Онищенка": У схемі багато політиків

Середа, 4 січня 2017, 22:43
Коболєв про схему Онищенка: У схемі багато політиків

У "схемі Онищенка" щодо низки газовидобувних компаній, за участь у якій щодо Олександра Онищенка відкрито кримінальне провадження, є багато політиків, які до неї долучалися. 

Про це в інтерв'ю "5 каналу" ввечеры 4 січня заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. 

Говорячи про "схему", Коболєв зазначив, що придумав її не Онищенко, існувала вона "з далеких 2005-х", і  називати її його ім'ям "некоректно". 

"Тут є багато політиків, які до неї завжди долучалися", - додав Коболєв, не уточнивши при цьому жодних деталей. 

"Схема була побудована на одному простому елементі - різниці в ціні. Державна компанія могла продавати по 30 доларів, а приватна - той самий газ, який йшов в ту саму трубу з тієї ж свердловини - по 500", - зазначив Коболєв.

"Старі свердловини держкомпанії передавали в так звану спільну  діяльність і приватна компанія отримує право продавати газ по 500 доларів. Проблема була в тому, що за паперами приватні компанії - і цю практику широко використовували з 2010 до 2014 року на біржах (Сергія) Курченка - коли компанія виходила на біржу, і там з якоїсь причини продавала газ не за ринковою ціною, а за 50 чи 100 доларів - і віддавала "Укргазвидобуванню" невелику частину прибутку, а інша різниця між 100 і 500 лишалася в кишенях приватних бізнесменів", - розповів він.

"Завдяки діям і правоохоронців, і менеджменту компанії нам вдалося розірвати більшість таких випадків спільної діяльності, хоча одне велике СП досі лишається, воно має відношення до Онищенка, і зараз ми працюємо в судовому напрямку, і в напрямку роботи з правоохоронцями, щоб так само припинити і її", - додав Коболєв.

Як відомо, Олександра Онищенка й ще 20 осіб підозрюють у махінаціях із газом держкомпанії "Укгазвидобування", який отримували за угодою про спільну діяльність.

За версією слідства, з січня 2013 року до січня 2016-го компанії, підконтрольні Онищенку, перепродували куплений у держкомпаній газ своїм же фірмам за заниженими цінами, а після цього реалізовували його кінцевим споживачам за ринковою ціною. Цим державі завдали шкоди на суму 1 млрд 613 млн гривень.

Серед фігурантів справи, крім Онищенка, вказані його мама, 75-річна Інеса Кадирова, й адвокат Валерій Постний – у минулому бізнес-партнер Ігоря Коломойського.

5 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт депутата Онищенка. На момент голосування нардеп уже втік за кордон.

У червні було затримано 11 осіб, підозрюваних у причетності до газової схеми,  в результаті дії якої державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн.

Українська правда 

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування