Військовий вважає, що в Калинівці влаштували теракт

12942 перегляди
Середа, 27 вересня 2017, 15:29

Вибухи на військових складах у Калинівці Вінницької області міг спричинити теракт.

Принаймні, про це впевнено пише у Facebook прес-офіцер Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Місюра, який раніше був командиром роти.

Це його персональна думка, яка не є офіційною позицією Збройних сил.

"Це точно диверсія. У зв'язку з цим, через наші розвідувальні дані, ще з 25 числа в Вінницькій області під виглядом антитерористичних навчань були проведені обшуки і переслідування диверсійних груп", – заявив він.

"Так, це діло не однієї людини. І два дні проходили пошуки і ведення цих груп. Основна маса була визначена, їхні цілі – і були затримані. Основна маса, але не всі. Тому одна група і змогла доправити на безпілотнику підривний пристрій", – зазначив Місюра.

"Постові доповіли про звук у небі, потім почалися підриви снарядів, які стояли на вулиці. Це підтверджено – працював безпілотник, і це терористичний акт", – додав він.

Речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська сказала "Українській правді", що в неї такої інформації немає, зокрема, щодо затримань під виглядом антитерористичних навчань.

Як відомо, 26 вересня на Вінничині почалися антитерористичні навчання, які через вибухи на складах припинили. У Службі безпеки України наголосили, що ці навчання запланували ще наприкінці минулого року – й аналогічні навчання пройшли в інших областях.

Місюра наголосив, що у Калинівці "основна маса потрібних нам снарядів знаходиться в підземних бункерах".

"Вони не постраждали (є інформація про 1 пошкоджений бункер, але це не точно), і значить всі ті боєприпаси також не постраждали", – заявив він.

За його словами, вибухали танкові снаряди й 120-мм міни, розміщені на вулиці. "Горить лише 10% від території арсеналу, і то в місцях, де ці боєприпаси відсутні", – додав Місюра.

Він переконаний: "Терористичний акт і порушення нашої обороноздатності".

Місюра також зазначив: "Є цифри про виділені гроші на конкретно цей склад в Калинівці. В 2015 році уло виділено 600 000 гривень. В 2016 році 2 млн, в 2017 році 6 млн, а уже після Балаклеї знайшлось ще +19 млн гривень, але їх з бюджету ніхто поки не отримав".

Як відомо, ввечері 26 вересня сталася пожежа на складах боєприпасів, що розташовані у районі міста Калинівка Вінницької області.

Постраждали щонайменше дві особи, горіло 4 будинки. Із зони ризику евакуйовано вже понад 30 тисяч людей.

Попередньо відкрито провадження щодо "диверсії".

Імовірно, причиною пожежі на складах боєприпасів у Калинівці міг стати безпілотний літальний апарат.

За цей рік це вже третя пожежа на військових складах.

У ніч на 23 березня почалися вибухи на складах військової частини А1352, що поблизу міста Балаклія Харківської області. Пожежу гасили декілька днів, а наслідки долають досі. Тоді також говорили про диверсію і безпілотник.

А 22 вересня горів склад військової техніки поблизу Новоянисоля Донецької області. Причиною пожежі вважають підпал.

Олена Рощенко, УП, оновлено від 14:13

powered by lun.ua