Князєв обіцяє скоро розібратися з роздяганням журналісток в суді

2815 переглядів
Вівторок, 27 лютого 2018, 13:11

У найближчі дні будуть відомі результати перевірки щодо можливих порушень з боку поліції під час огляду журналісток в суді у справі про держзраді екс-президента Віктора Януковича.

Про це заявив сказав глава Нацполіціі Сергій Князєв журналістам у вівторок в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"Службове розслідування, я думаю, найближчим часом, день-два-три - керівник поліції Києва закінчить і відзвітує мені щодо можливих або явних порушень, які були в той день", - сказав він.

"Захід, в якому бере участь президент, передбачає підвищені заходи безпеки, які диктує Управління державної охорони. Щоб було толерантно і ефективно, не порушуючи нічиїх прав, ми запросили офіцера поліції - жінку, яка спілкувалася з учасницями цього заходу, жінками... І журналісти нас підтримали, написавши, що не було порушення гендерних прав", - сказав він.

Як відомо, 21 лютого в Оболонському райсуді, який слухає справу за звинуваченням у держзраді екс-президента Віктора Януковича, планувався допит президента Петра Порошенка, в зв'язку з чим були посилені заходи безпеки. Згодом суд задовольнив клопотання прокуратури про допит глави держави в режимі відеоконференції.

Близько 11:00 правоохоронці, які забезпечували дотримання правопорядку в Оболонському райсуді, ввели додаткові заходи безпеки.

Зокрема вони зобов'язували жінок, що приходять на 5 поверх, де знаходиться зал засідань №15 і розглядається вказана справа, пройти з співробітницями поліції в окрему кімнату і продемонструвати відсутність написів на тілі.

Самі правоохоронці пояснили посилені заходи безпеки статусом свідка Петра Порошенка.

З протестом проти таких дій силових структур виступило міжфракційне об'єднання депутатів Верховної Ради "Рівні можливості".

"Такі дії зі сторони Національної поліції України є неприпустимими та вимагають публічних пояснень та вибачень", - йдеться в їхній заяві.

Адміністрація президента заявила, що чекає на результати розслідування "неприпустимих дій" правоохоронців 21 лютого в Оболонському райсуді Києва, коли там допитували Петра Порошенка.

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська закликала Нацполіцію провести службове розслідування через дії правоохоронців, які влаштовували додатковий огляд журналісткам в Оболонському районному суді 21 лютого.

powered by lun.ua