В Азербайджані пояснили, чому перенесли президентські вибори

Понеділок, 5 лютого 2018, 15:53

Перенесення позачергових президентських виборів у Азербайджані пояснили необхідністю  проведення в країні ряду міжнародних і місцевих заходів, приурочених до 100-річчя створення Азербайджанської Демократичної Республіки.

Про це заявив помічник президента Азербайджану з суспільно-політичних питань Алі Гасанов, передає "Інтерфакс-Україна".

"Президентські вибори в Азербайджані були передбачені на 17 жовтня 2018 року. Однак, починаючи з травня місяця поточного року, в Азербайджані відбудеться безліч важливих міжнародних і місцевих заходів. Серед них - 100-річчя створення АДР (відзначається 28 травня – ред..), Міжнародний гуманітарний форум та інші. Більшість цих заходів припадають на кінець року і збігається з виборами. Тому і було прийнято таке рішення", - йдеться у заяві  Гасанова.

Він також додав, що "питання, передбачені в розпорядженні Ільхама Алієва "Про оголошення позачергових виборів президента Азербайджану", повністю відповідають Конституції і законодавству країни".

За словами Гасанова, в міжнародній практиці вважається доцільним проведення виборів на початку року. Це дозволить більш ефективно виконувати соціально-економічні завдання, заявив він.

Як відомо, 5 лютого президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив про перенесення в країні президентських виборів, які очікувалися у жовтні, на 11 квітня цього року.

Спочатку планувалося, що вибори відбудуться 17 жовтня 2018 року.

У 2016 році парламент змінив Виборчий кодекс Азербайджану, всього було внесено 30 правок, одна з яких, що президент країни обиратиметься терміном на 7 років.

Раніше Ільхама Алієва тричі обирали президентом країни. Перед цим президентом був його батько, що керував країною близько 30 років.powered by lun.ua