Смертельна пожежа у "Зимовій вишні": В РФ назвали причину трагедії - ЗМІ

П'ятниця, 24 серпня 2018, 14:36

Експертиза електрообладнання згорілого ТРЦ "Зимова вишня" у Кемерові встановила, що пожежа, яка забрала життя 60 осіб, почалася у світлодіодному світильнику, який залила тала вода з даху.

Про це пише російський "КомерсантЪ" з посиланням на результати експертизи, проведеної фахівцями ТОВ "Бюро незалежних експертиз" за призначенням Слідчого комітету РФ.

"Прилад, у якому відбулося замикання, мав одразу відключити захисний автомат, проте той виявився несправним", - зазначає ЗМІ.

Коротке замикання в електропроводці, викликане помилковим розподілом навантажень і зруйнованій через перегрів ізоляцією експерти вважають досить вірогідним, хоча визначити точне місце аварії не змогли.

"Майже усі надані їм на дослідження фрагменти проводів і кабелів виявилися напівобгорілими, і однозначно встановити, що стало причиною їх руйнування - електродуга чи полум'я пожежі - виявилося неможливо", - пише видання.

На вивчення експертам було представлено кілька десятків мішків, набитих обгорілими плафонами, фрагментами проводів і кабелів, трансформаторами і т.п.

"Експертиза встановила, що переріз чи не кожного електропроводу в будівлі був занижений у порівнянні з розрахунковим на 10-20%. Цю обставину, втім, списали на браковану продукцію. ... До одного із захисних автоматів на 100 ампер, якому за нормою відповідає проводка перерізом не менше 35 кв. мм, був підведений електрокабель перетином лише 5,3 кв.мм. Помилка призвела до постійного перегріву проводу і майже повної "термодеструкції" його ізоляції. У іншому випадку провід, що підводить струм до автомату, виявився вдвічі меншою площі перетину, ніж відходить від нього ... У багатьох розподільних шафах провідники виявилися просто переплутані ... Монтаж і підключення здійснювалися не за проектом, а випадковим чином", - зазначили експерти.

Пожежа у торговому центрі "Зимова вишня" у Кемерово сталася 25 березня. За даними МНС РФ, під час пожежі загинули 64 людини, в тому числі 41 дитина, також є госпіталізовані. Також є інформація про зниклих безвісти, але їхня кількість різниться.

У справі про пожежу у ТРЦ затримали п'ятьох осіб.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що причиною пожежі у ТЦ є недбалість людей.

За даними ЗМІ та екпертів, ТРЦ загорівся через замикання, яке сталося внаслідок протікання даху.

В МНС РФ заявили, що вогнеборці гасили кемеровський ТРЦ "Зимова вишня" професійно, а ось архітектура будівлі їм заважала.

Слідком РФ пред'явив звинувачення в халатності першому керівнику гасіння пожежі у ТРЦ "Зимова вишня" у Кемерові Андрію Бурсіну.

За версією слідства, Бурсін "не організував управління силами і засобами пожежно-рятувального гарнізону Кемерово на місці пожежі, а також не організував належним чином проведення розвідки пожежі".

powered by lun.ua