Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Парубій подав до Ради проект закону щодо збільшення кількості членів ЦВК

Вівторок, 18 вересня 2018, 12:10

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій зареєстрував у парламенті законопроект № 9090, згідно з яким пропонує збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії з 15 до 17.

Відповідний документ з'явився на сайті ради у понеділок.

Так, у пояснювальній записці проекту закону сказано, що він спрямований на забезпечення представництва політичних сил у складі ЦВК, за рекомендацією  Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Зокрема, документом передбачається збільшити склад комісії з 15 до 17 членів.

Зазначається, що ухвалення законопроекту не вплине на дохідну та/або видаткову частину держбюджету України.

Наразі документ переданий на розгляд комітету з питань правової політики та правосуддя, а також для ознайомлення комітетам з питань бюджету, з питань запобігання та протидії корупції та з питань євроінтеграції.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", у вівторок, під час пленарного засідання Парубій доручив комітету з питань правової політики негайно розглянути проект закону та протягом дня дати свій висновок, щоб депутати змогли приступити до його розгляду.

У липні фракція Блоку Петра Порошенка заявила, що готова відкликати одну зі свої кандидатур на посади членів Центральної виборчої комісії, щоб врегулювати питання їх кількості.

Було запропоновано відкликати кандидатуру Ольги Лотюк.

Як повідомлялося, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що депутати пропонують на законодавчому рівні збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, щоб усі запропоновані 14 кандидатів отримали посади.

Перед цим голова Верховної Ради не виключав, що склад ЦВК вдасться оновити ще влітку, до кінця сесії.

Однак 5 липня парламент не приступив до оновлення складу Центральної виборчої комісії, оскільки більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання.

Раніше комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя підтримав подання президента щодо звільнення 13 членів Центральної виборчої комісії у зв'язку із закінченням терміну їхніх повноважень і рекомендував до розгляду 14 нових кандидатів.

За словами, представника президента в парламенті Ірини Луценко, тепер має бути поіменне голосування за кожного кандидата в Раді і один із них має бути виключеним.

1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – і 13-го члена комісії.

5 лютого 2018 року президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання на кандидатів у нові члени Центрвиборкому.

Це 14 осіб: Алла Басалаєва ("Відродження"), Наталія Бернацька (Народний фронт); Михайло Вербенський (БПП), Андрій Євстігнєєв ("Батьківщина"), Ірина Єфремова ("Народний фронт"), Ольга Желтова (БПП), Олег Конопольський (БПП), Світлана Кустова (БПП), Ольга Лотюк (БПП), Віталій Плукар (БПП), Євген Радченко ("Самопоміч"), Тетяна Сліпачук ("Воля народу"), Леонтій Шипілов (НФ), Тетяна Юзькова ("Радикальна партія Ляшка").

Президент врахував кандидата від партії "Батьківщина", а питання щодо кандидатури від фракції "Опозиційний блок" вирішили узгоджувати окремо.

Читайте також: Контрольований вибір. Як Порошенко оновлює ЦВК

Порошенко, Рак і Щука, або Хто зайвий у ЦВК

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: