Ревізія Інституту Амосова: невикористані медвироби та ліки на десятки мільйонів

10608 переглядів
Четвер, 6 вересня 2018, 14:21

Ревізія в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова  викрила низку проблем із забезпеченням пацієнтів медичними послугами та нецільове використання бюджетних коштів.

Про це повідомляє проект "Марлін" з посиланням на результати перевірки Державної аудиторської служби.

За даними аудиторів, була зірвана програма нового механізму фінансування меддопомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук через затягнуті строки підписання договорів між Міністерством охорони здоров'я, Академією та Інститутом Амосова.

"Як наслідок, ще у другому півріччі 2017 року медичні послуги надавались за старим механізмом не передбаченим пілотним проектом", - йдеться у документі.

Зазначається, що договір про медичне обслуговування населення між Академією та Інститутом був укладений лише через десять місяців після того як був запущений пілотний проект.

При цьому аудитори відмітили системне порушення такого договору.

Зокрема, Інститутом Амосова були придбані медичні вироби та ліки, які не були використані у межах проекту, на суму 28,7 мільйонів гривень.

Повідомляється, що лікування 138 осіб було здійснено без надання ними відповідних направлень на госпіталізацію.

При цьому вказується, що  пацієнти самостійно закупили 48 кардіостимуляторів на 3,3 мільйони гривень, про що Інститут не повідомив Академію.

Крім того аудитори додають, що на початку цього року Інститут Амосова знову не уклав угоду з Академією про медичне обслуговування населення.

"У результатах ревізії також вказано про порушення співробітниками Інституту фінансової дисципліни. Зокрема було не дотримано законодавство з питань оплати праці на суму 776,1 тис грн, не доотримано доходів з орендної плати на суму 648,5 тис грн, покриті витрати сторонніх юридичних осіб  на 115,2 тис грн, а також зайво виплачені стипендії на 47,1 тис грн", - йдеться у повідомленні.

Крім того аудитори знайшли низку порушень Закону "Про публічні закупівлі".

Повідомляється, що загалом Інститут уклав 208 договорів на закупівлю медичних засобів та ліків  на суму 12,8 млн грн без проведення конкурсних процедур.

Також зазначається, що у фінансовій звітності Інституту не були відображені операції з отримання послуг харчування хворих на суму 1,026 млн грн.

Матеріали ревізії передані до Національної поліції України.

Раніше проект "Марлін" повідомив про те, як в медичних інститутах роками простоює обладнання на сотні мільйонів гривень.

Українська правда


powered by lun.ua