Троє моряків з "Яни Капу" назвалися військовополоненими і відмовилися свідчити

8142 перегляди
Понеділок, 24 грудня 2018, 20:33

Троє українських моряків з буксира "Яни Капу", полонені після атаки російських прикордонників та утримувані у московському СІЗО, заявили, що є військовополоненими і відмовилися від подальших свідчень. 

Про це 24 грудня повідомив російський адвокат Микола Полозов, який координує роботу групи адвокатів українських моряків.

"Адвокат команди захисту військовополонених українських моряків Оксана Железняк спільно зі своєю колегою Тетяною Окушко 24 грудня зустрілися з військовополоненим українським моряком Андрієм Шевченком, членом екіпажу рейдового буксира "Яни Капу", - повідомив Полозов.

Під час слідчих дій Шевченко заявив, що є військовополоненим і відмовився від подальших свідчень.

Також слідчі дії було проведено щодо військовополоненого члена екіпажу рейдового буксира "Яни Капу" Юрія Будзила. 

"Під час слідчих дій Будзило заявив слідчому під протокол, що є військовополоненим. Від дачі інших свідчень відмовився", - додав Полозов.

Крім того Полозов повідомив, що адвокат з команди захисту зустрівся з моряком Михайлом Власюком.

"В ході слідчих дій Власюк під протокол заявив, що є військовополоненим. Він став 21-м українським моряком, який заявив російським слідчим ФСБ, що є військовополоненим", - повідомив Полозов.

Перед початком слідчих дій адвокатам було надано можливість поспілкуватися з Шевченком, Будзилом та Власюком.

"Шевченко у хорошому настрої, скарг на здоров'я не висловлював. Список предметів і продуктів, які йому необхідні, вже передано волонтерам. ... Будзило почувається добре, настрій хороший. Повідомив, що речі і продукти, які йому передали волонтери, дійшли, поки що потреби ні в чому не має. Власюк повідомив, що його тримають у двомісній камері, усі необхідні продукти і речі йому передали через волонтерів. На здоров'я не скаржиться, почувається нормально, не пригнічений", - повідомив адвокат.

Читайте також:

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Нагадаємо, 

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua