Холодницький: провадження щодо квартири Лещенка не закрите

Четвер, 31 січня 2019, 02:09

Провадження щодо придбання квартири народним депутатом Сергієм Лещенком триває.

Про це керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив в інтерв'ю телеканалу ZIK.

"Неодноразово прокурорами давалися вказівки у цьому провадженні. На жаль, чомусь слідство не проявляє активності", - заявив він.

Холодницький побачив вібірковість у діях слідства.

"Така вибірковість – по одних справах ми БМВ розкручуємо до останнього болтика,а по таких очевидних квартирах, які не можна придбати, да, за здоровим глуздом, зрозуміло, ми чомусь не бачимо, чи не хочем бачити спочатку складу злочину, коли не хотіли реєструвати це провадження, а тепер якось мляво розслідуємо", - сказав Холодницький.

"Зрештою, я думаю, слідство запитає, власне, чи дійсно там такі багаті жінки, що можуть собі дозволити купити чоловікові квартиру", - додав він.

"Але ми будемо продовжувати свою роботу. Це провадження не закрите, до його закриття ще ой як далеко. Поки не будуть виконані всі вказівки прокурора, встановлено  звідки взялися кошти. Чи вони правомірно були здобуті родичами, як вказувалось, і порівняємо з тим, що фігурант, а він (Лещенко – ред.) фігурант провадження сказав про те, що там в матері було, то там ще десь було потім ... В справі трохи інакше воно виглядає. І крапка буде поставлена", - підсумував керівник САП.

Нагадуємо:

  • Лещенко придбав квартиру площею 192 квадратних метрів у новобудові в центрі Києва у 2016 році.
  • Він пояснив, що купив житло на свої заощадження й гроші, взяті в борг. Партнером капіталовкладення стала його дівчина Анастасія Топольська.
  • Лещенко закликав Національне антикорупційне бюро і Національне агентство із запобігання корупції перевірити купівлю ним квартири в центрі Києва.
  • НАБУ провело інформаційно-аналітичну перевірку законності джерел придбання Лещенком квартири і сказало, що у покупці квартири є ознаки адміністративного правопорушення.
  • У березні 2017 року Печерський районний суд остаточно закрив провадження стосовно Лещенка.
  • В квітні 2018 року Національне антикорупційне бюро знову взялося перевіряти купівлю квартири нардепом та розпочало досудове розслідування за фактом можливого незаконного збагачення.
  • Він наголошує, що кошти, сплачені за квартиру, є чесно заробленими, і придбання квартири не порушило відповідних вимог антикорупційного законодавства України.

Читайте також: Злочин без кари. Висновок у справі Холодницького 

Генерале Холодницький – на вихідpowered by lun.ua