Адвокат розповів, як Росія тисне на полонених українських моряків

Вівторок, 19 лютого 2019, 13:48

Захист полонених українських моряків стверджує, що російська влада продовжує тиснути на них.

Про це написав у Facebook адвокат Микола Полозов.

"Військовополоненого моряка Андрія Оприска кілька днів тому викликали до слідчого кабінету СІЗО, де якийсь чоловік (імовірно оперативний співробітник ФСБ) за відсутності адвоката почав задавати йому питання щодо умов утримання, стану здоров'я і обставин справи", – розповів захисник.

За його словами, Оприску запропонували дати свідчення на інших військовополонених, однак моряк відмовився відповідати на питання незнайомця.

"Це не перший випадок тиску на Андрія Оприска, близько місяця тому до нього також приходили невідомі з розмовами і питаннями", – написав Полозов.

Моряк подав заяву, що не бажає мати жодних розмов ні з ким без присутності адвоката або консула.

Захист підкреслює, що випадок з Оприском – не поодинокий.

За словами Полозова, психологічний тиск на військовополонених здійснюється як оперативниками Федеральної служби безпеки, так і за допомогою так званої "внутрішньокамерної розробки", коли співкамерник військовополоненого свідомо діє в інтересах спецслужби.

Адвокат зазначив, що такі дії є порушенням положень третьої Женевської конвенції "Про поводження з військовополоненими".

"Усі подібні факти нами ретельно фіксуються. Кожен військовополонений повідомлений своїм адвокатом про свої права і знає алгоритм дій, в разі виникнення ситуації з наданням психологічного тиску подібного роду", – додав Полозов.

Читайте також:

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранилиобстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку.
  • Після атаки прикордонників РФ на українські військові катери і взяття в полон українських моряків російські "суди" в Криму заарештували 24 українських військових. Троє з них під час атаки росіян отримали поранення.
  • Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.
  • Під час допитів усі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що є військовополоненими.
  • 24 січня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій закликала Москву негайно звільнити українських військових і забезпечити їм медичну допомогу і необхідну юридичну та/або консульську допомогу відповідно до чинних положень міжнародного гуманітарного права – зокрема, Женевських конвенцій.

Українська правда