Мангер: Я жертва, а в Гандзюк був конфлікт і з Порошенком

Понеділок, 25 лютого 2019, 10:19

Голова Херсонської облради Владислав Мангер заявляє, що активістка Катерина Гандзюк мала конфлікти з різними владними структурами і навіть з президентом Петром Порошенком.

Про це він сказав в інтерв’ю "Українській правді".

"Так у неї був конфлікт і з прокуратурою! У неї конфлікт був з президентом України, почитайте її пости відносно Порошенка. Я почитав, так вона всіх поливала", - заявив Мангер.

Він переконує, що є жертвою у справі про вбивство і винний лише в тому, що знав підозрюваного в організації вбивства Гандзюк Олексія Левіна.

"Я сьогодні є жертвою, оскільки я знав пана Левіна. Ніхто не відпрацьовував коло підозрюваних, з ким він (Левін – ред.) спілкувався, з ким мав бізнес. Ніхто ні разу не відпрацював коло підозрюваного. Але через те, що в цьому колі є Мангер, він його знав, то давайте на нього", - обурився голова Херсонської облради.

Мангер не заперечує, що Гандзюк могла з ним конфліктувати, але, каже, сам з нею конфліктів не мав.

"Може, у неї був зі мною конфлікт, а я цього не знав. Але у мене з нею не було конфлікту.

Особисто я один раз з нею спілкувався в 2015 році, якраз коли мене приймали в партію. Вона встала під час засідання і поставила запитання, чи був я членом Партії регіонів. Я відповів, що не був", - додав він.

Мангер каже, що до вбивства Гандзюк може бути причетний екс-очільник СБУ Херсонщини Данило Доценко, який нині очолює Департамент захисту національної державності СБУ, а раніше вимагав, щоб Мангер вийшов з партії "Батьківщина".  

"Коли пан Доценко був тут, він мене неодноразово запрошував до себе. В присутності інших силовиків було одне питання: "Покинь "Батьківщину", тоді залишишся головою обласної ради. У мене завдання – щоб тебе не було на посаді голови обласної ради від "Батьківщини"", - сказав Мангер.

Він заявляє, що Гандзюк нібито тісно співпрацювала з СБУ.

"Знаю, що вона тісно з ним співпрацювала, він про це говорив", - наголосив голова Херсонської облради.

Він також вважає дивним, що у справі про вбивство зникли телефон і планшет Ганздюк, які після її смерті її ж батько віддав нібито друзям Катерини.

"І телефон, і планшет зникають. Їх немає у матеріалах слідства, в матеріалах справи. А у телефоні ж є інформація, з ким вона спілкувалася. Чому ці телефони досі не знайдені і не залучені до справи? Значить, там є щось те, що хтось не хоче, щоб було доступною інформацією?"", - питає Мангер.

Він також натякає, що Ганзюк могли фізично знищити.

"У палаті інтенсивної терапії в неділю помирає людина, яка повинна була вже виписуватися на реабілітацію (за даними УП, Катерині Гандзюк ще мали провести операції з пересадки шкіри, і мова про реабілітацію на той момент не йшла – ред.). Але потім вона помирає. Спочатку нам кажуть, що через тромб, потім, що зупинились нирки, а потім взагалі засекретили всю справу і сказали, що смерть настала в результаті опіків. Де результати експертизи? Її ім'я використовують для дискредитації і в політичних іграх", - наголошує Мангер.

Він переконаний, що винних у цій справі знайдуть, лише коли президентом стане Юлія Тимошенко.

"Я вважаю, що коли Юлія Володимирівна стане президентом, от тоді цій події буде дана чесна, правова оцінка, буде чесно завершено розслідування, і тоді дуже швидко знайдуться ті, хто це виконав, замовив", - підсумував Мангер.

Більше читайте в інтерв'ю Мангера: Коли Тимошенко стане президентом, швидко знайдуться ті, хто замовив Гандзюк

Нагадаємо:

 • 11 лютого голові обласної ради Херсонської області Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.
 • Згодом генпрокурор Юрій Луценко розказав, як Мангер готував убивство Гандзюк.
 • 31 липня 2018 року у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на Катерину Гандзюк кислоту. Вона потрапила до реанімаційного відділення з сильними опіками.
 • Поліція затримала 5 підозрюваних у нападі на Гандзюк. Це В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов, Володимир Васянович, Сергій Торбін і Микита Грабчук.
 • 4 листопада 2018 року Гандзюк померла у лікарні після багатьох операцій.
 • 4 грудня 2018 року правоохоронці оголосили підозру в організації нападу на Гандзюк громадянину на прізвище Левін.
 • У січні СБУ оголосила в розшук підозрюваного в організації вбивства Гандзюк Олексія Левіна (Москаленка). 
 • Левін є помічником депутата Херсонської облради Миколи Ставицького, і на початок грудня 2018 року перебував у Домінікані.
 • Батько Гандзюк заявив, що організатор вбивства його доньки співпрацював з партійцем "Батьківщини" Владиславом Мангером та партійцем Блоку Петра Порошенка Андрієм Гордєєвим.
 • Після цього Мангер заявив, що припиняє членство в "Батьківщині" на час розслідування.
 • 9 лютого "Батьківщина" виключила Мангера зі своїх лав і рекомендувала піти з облради.
 • Також повідомлялося, що за тиждень до нападу на активістку Катерину Гандзюк юрист голови Херсонської облради Владислава Мангера здав в оренду майже за безцінь підозрюваному в організації вбивства Олексію "Москалу" Левіну базу відпочинку на узбережжі Чорного моря.

Українська правда