Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

ЗМІ: Бізнес чоловіка Тимошенко в Чехії є збитковим

Субота, 30 березня 2019, 00:24

У Чехії, яка надала притулок чоловікові Юлії Тимошенко Олександру, виникають запитання з огляду на непрозорість підприємницької діяльності та репутацію деяких ділових партнерів Тимошенка.

Про це свідчить розслідування Радіо Свобода.

У Чехії Олександр Тимошенко займається бізнесом впродовж останніх 20 років і продовжує отримувати зарплату принаймні від однієї з фірм, які він зареєстрував і які йому належали.

За словами генерального директора компанії Britico Capital Вацлава Франца, за роботу у функції директора Олександр Тимошенко отримує винагороду.

"Оскільки пан Тимошенко займає посаду одного з директорів компанії, він, звичайно, отримує зарплату, зокрема компенсацію за роботу директора на підставі Договору. Ця угода, включаючи винагороду, була належним чином затверджена загальними зборами компанії та виплачується йому, як і іншим працівниками компанії", – відповів Вацлав Франц на запит Радіо Свобода.

Він наголосив, що "компанія сплачує з винагороди директору належне медичне та соціальне страхування, а також податок на працевлаштування".

За даними реєстру власників, фірма займається "виробництвом та торгівлею". За словами Вацлава Франца, "протягом останніх років" компанія займається "наданням консультацій партнерам і клієнтам" у "країнах СНД, Об’єднаних Арабських Еміратах та Китаї".

Економічні експерти називають компанію, в якій працює Олександр Тимошенко, переважно збитковою.

На це в коментарі Радіо Свобода звертає увагу Лукаш Кованда, головний економіст інвестиційних фондів CZECH FUND і один із провідних чеських економічних коментаторів.

"З найактуальнішого балансу компанії Britico Product, товариства з обмеженою відповідальністю, що був складений за даними на кінець 2017 року, можемо зауважити, що товариство має збитки. Тобто результат діяльності за минулі роки є негативний, в останньому звітному періоді, тобто за 2017 рік – понад 13 мільйонів крон" (понад 565 тисяч доларів за нинішнім курсом – ред.).

Вацлав Франц також пояснив борги тим, що компанія у 2015 році "взяла позичку на реалізацію довготривалого проекту, який ще не завершений і повністю не реалізований".

Він додав, що "Олександр Тимошенко має великий діловий досвід у відносинах із країнами СНД", який є "конкурентною перевагою" компанії.

Дохід від Britico Capital Олександр Тимошенко декларує у маєткових деклараціях своєї дружини з 2015 року. Задекларовані суми – відносно незначні: 119 875 гривень у 2015 році, 175 609 гривень – у 2016, і 244 948 гривень – у 2017.

6 січня 2012 року Олександр Тимошенко отримав політичний притулок у Чехії, як форму "міжнародного захисту".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
02:07
Die Welt оприлюднило мирну угоду, яку Україна та Росія могли підписати на початку війни
01:06
В Росії злетіли бомбардувальники Ту-95
00:54
Німецькі винищувачі перехопили російський  Іл-20 над Балтійським морем
00:38
доповненоУ Харкові пролунала серія вибухів: пошкоджена медустанова
23:40
Іспанія на "Рамштайні" підтвердила плани відправити Україні ракети до Patriot
23:29
Новини економіки 26 квітня: застава за Сольського, Кабмін зберіг тариф на електрику для населення
23:17
відеоПлетенчук: Росіяни посилили захист своїх суден після пошкодження "Коммуни"
23:10
Мутації та перемога природи. Факти про Чорнобильську катастрофу, які ви могли не знати
23:06
Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором
23:01
оновлюєтьсяУ всіх областях України оголошували ракетну небезпеку, була загроза "Кинджалів"
Усі новини...