Каплін дав Зеленському аргумент "зразу розпустити парламент"

Четвер, 16 травня 2019, 10:57

Депутат Сергій Каплін повторно подав заяву про вихід із коаліції і стверджує, що коаліції не існує.

Про це він заявив із трибуни Верховної Ради під час розгляду постанов щодо дати інаугурації Володимира Зеленського як президента.

"Моя постанова говорить про те, що інаугурація нового президента має відбутися 19 числа", – сказав Каплін.

"Оскільки в іноземних урядовців, дипломатів є бажання бути присутніми на відкритті нової політичної епохи в Україні ми маємо зробити другий етап у Палаці Україна або на стадіоні "Олімпійський", – додав він.

На думку Капліна, "після цього, відразу, коли Зеленський вступить у свої конституційні права, він має розпустити парламент", бо "це вимога, передусім, народу".

"Розпустити, бо довіра до українського парламенту складає не більше 2%, бо 79% українців за результатами роботи парламенту опинилася за межею бідності, бо ми маємо найнижчу пенсію і зарплату в Європі, бо 12 мільйонів українців виїхали працювати за кордон…" – додав він.

Каплін заявив, що це – "один із найгірших українських парламентів".

Він також нагадав: "Три роки тому я з Олександром Сугоняком подали заяви про вихід із фракції БПП і коаліції "Європейська Україна". Ми були у судах, повигравали суди, але голова Верховної Ради не робить цього".

"Я заявляю: на сьогоднішній день у нас немає жодної коаліції! І на підтвердження своєї тези я повторно від нашого імені передаю голові Верховної Ради заяви про вихід із коаліції і БПП. У Вас, Зеленський, є право відразу розпустити парламент!".

Під час промови перед Капліном лежав зашморг, залишений попереднім оратором – позафракційним депутатом Віталієм Купрієм.

Купрій закликав "швидко допомогти нашому новообраному президенту змінити систему".

Він звинуватив спікера Андрія Парубія в брехні щодо призначення дати інаугурації ще 14 травня і затягуванні з цим.

"Якщо ми зараз не проголосуємо за те, що вимагає Володимир Зеленський – 19 число, то нас всіх чекають дуже неприємні часи. Може прийти третій Майдан – і буде нам всім дуже неприємно, ми всі тоді будемо відповідати за те, що зараз створимо" – заявив Купрій, поклавши на трибуну мотузку.

Нагадаємо:

  • Точна кількість членів коаліції зараз невідома, тоді як мінімальна кількість для її функціонування – 226 членів.
  • У квітні 2016 року, коли голосували за новий склад Кабінет міністрів, у коаліції "Блоку Петра Порошенка" й "Народного фронту" було 237 народних депутатів, але 7 депутатів склали повноваження після обрання в уряд – і залишилося 230 членів коаліції, заявляв спікер.
  • Згодом коаліція втрачала депутатів: зокрема, Юрія Бублика і Сергія Мельничука. Погрожував виходом із коаліції і Олександр Третьяков.
  • 3 квітні 2017 року спікер Верховної Ради Андрій Парубій казав, що в парламенті під кожне окреме рішення збирається "своя більшість".
  • Влітку 2018 року Комітет виборців України заявляв, що в БПП й НФ – всього 217 депутатів, а за закони голосує ще менше – 159 нардепів.
  • 6 березня 2019 року Окружний адмінсуд Києва за позовом Андрія Деркача вимагав від Верховної Ради надати інформацію про наявність коаліції та її склад.
  • 10 травня переможець виборів президента Володимир Зеленський закликав Верховну Раду призначити інаугурацію на 19 травня. У парламенті зареєстровано декілька постанов щодо інаугурації шостого президента України.
  • Зеленський поспішає, щоб мати можливість розпустити парламент.
  • 11 травня віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявляла, що підстав для розпуску парламенту немає.

Олена Рощенко, УП, доповнено
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.