Кличко: Закон "Слуги народу" про столицю спрямований проти киян

Четвер, 3 жовтня 2019, 10:41

Мер Києва Віталій Кличко заявляє, що законопроект про столицю, авторства нардепів "Слуги народу" на чолі з Олександром Ткаченком, який 3 жовтня збираються винести на розгляд Верховної Ради, спрямований проти киян.

Джерело: прес-служба Кличка.

Пряма мова: "Це закон не про столицю... Якщо депутати ухвалять цей недолугий закон, вони діятимуть не в інтересах Києва і не в інтересах киян. А Київ стане першою жертвою централізації влади в державі".

"Якщо цей закон ухвалять, то кияни зі своїх кишень платитимуть зарплату депутатам Київради. В столиці буде діяти своя, не така як у всій країні, виборча система".

Деталі: За словами Кличка, цей закон позначиться не лише на киянах, він впливатиме на систему місцевого самоврядування всієї країни. 

Мер додав, що законопроект позбавляє киян можливості ухвалити статут територіальної громади міста Києва.  

А Київську адміністрацію хочуть наділити функціями фактично правоохоронного органу, що видаватиме приписи та протести. Зокрема, за його словами, призначений голова КМДА зможе зупиняти рішення органів місцевого самоврядування.  

Кличко також додав, що законопроект Ткаченка пропонує, щоб рішення Київради вважалося прийнятим, якщо його підтримає третина обранців (27 депутатів із 80), тоді як наразі для прийняття рішення необхідні голоси більшості (61 депутата зі 120).

Кличко обурився, що у законопроекті конкретно не визначено, за що відповідатимуть і які повноваження матимуть мер та голова КМДА.

За словами мера Києва, парламентський комітет схвалив законопроект Ткаченка "без публічної дискусії, без висновків Венеціанської комісії, поспіхом і нехтуючи багатьма положеннями Конституції".

Що було раніше: 1 жовтня профільний комітет Верховної Ради пропонує парламенту ухвалити за основу законопроект про внесення змін до закону "Про столицю України – місто-герой Київ" (№2143-3), авторства групи нардепів від "Слуги народу" на чолі з Олександром Ткаченком.

Передісторія: 

  • Офіс президента домагався звільнення Кличка з посади голови Київської міської держадміністрації з кінця липня.
  • Попередній склад уряду Володимира Гройсмана відмовився розглядати відставку Кличка.
  • 4 вересня Кабмін погодив відставку. Кличко назвав рішення Кабміну незаконним.
  • У партії "Слуга народу" є дві кандидатури на посаду голови КМДА – Ткаченко і бізнесмен Андрій Холодов.
  • Кличко заявив, що піде на вибори за будь-яких умов – будуть вони дострокові чи своєчасні.
  • 13 вересня група народних депутатів фракції "Слуга народу" внесла у Верховну Раду законопроект, який призначає позачергові вибори мера Києва та депутатів міської ради на 8 грудня 2019 року. Документ також відокремлює посаду обраного мера столиці від посади голови КМДА, якого пропонується призначати и звільняти указами президента за поданням Кабінету міністрів.

Українська правда


powered by lun.ua