Трамп хоче зачитати розмову із Зеленським по ТБ

П'ятниця, 1 листопада 2019, 15:07

Президент США Дональд Трамп наполягає, що у розмові з українським президентом Володимиром Зеленським не чинив жодного тиску і готовий зачитати стенограму в прямому ефірі, але не буде співпрацювати з демократами в рамках процедури імпічменту.

Джерело: інтерв’ю Трампа Washington Examiner

Пряма мова:  "Це через телефонний дзвінок, який є хорошим дзвінком. У якийсь момент я збираюся сісти, можливо, у якості бесіди біля каміну, на телебаченні в прямому ефірі, і я прочитаю стенограму дзвінка, тому що люди повинні її почути. Коли ви читаєте її, видно що це прямий дзвінок".

31 жовтня Палата представників США ухвалила пакет основних правил в рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Відповідаючи на питання чи буде він співпрацювати в рамках процедури, Трамп відповів: "Ви створюєте жахливий прецедент для інших президентів".

Пряма мова: "Усі знають, що я нічого поганого не зробив… Білл Клінтон зробив щось не так, Річард Ніксон робив справи не так. Я не буду згадувати Ендрю Джонсона, тому що це було трохи до мого часу… Але вони робили щось не так. Я нічого поганого не зробив".

Трамп повторив, що перегляд допомоги країні, відомій своєю корупцією, є  відповідальним кроком.

"Ми надаємо їм гроші, ми надаємо їм зброю. Ми зобов'язані звертати увагу на корупцію".

Знати більше:

Чи шантажував Трамп Зеленського. Повний текст розмови

"Імпічмент на тлі Зеленського: які звинувачення висунули Дональду Трампу"

"Як президент Трамп шантажував Зеленського. Свідчення посла США Вільяма Тейлора".

Нагадаємо: 

  • У розслідуванні звинувачень у справі імпічменту президента Дональда Трампа вже давали свідчення ексспецпредставник США з питань України Курт Волкер, колишня послиня США в Україні Марі Йованович, заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джордж Кент, посол США в Європейському Союзі Гордон Сондленд, тимчасово повірений США в Україні Вільям Тейлор.

 Передісторія:

  • На початку вересня видання "The Washington Post" повідомило, що президент США Дональд Трамп схилявпрезидента України Володимира Зеленського відкрити справу щодо сина свого конкурента на виборах-2020 Джо Байдена.
  • Увагу до цього посилило рішення адміністрації Трампа видати військову допомогуУкраїні після затримки, яка засмутила членів Конгресу з обох партій.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, через яку в США розпочали процедуру імпічменту.
  • З тексту розмови випливає, що Трамп схиляв президента України Володимира Зеленського розпочати розслідування проти політичного опонента колишнього віцепрезидента Джо Байдена.
  • Зеленський публічно заперечує, що президент США чинив на нього тиск.  "На мене ніхто не тиснув", - заявив він журналістам під час зустрічі з Трампом в Нью-Йорку.powered by lun.ua