Міністр оборони про опитування в ОРДЛО: 5 років населення зомбувалося

Неділя, 10 листопада 2019, 22:09

Міністр оборони Андрій Загороднюк пояснює результати соцопитування мешканців ОРДЛО, оприлюдненого "Дзеркалом тижня", постійним інформаційним впливом окупантів на населення цих територій.

Джерело: Загороднюк в ефірі "ТСН Тиждень" на каналі "1+1"

Пряма мова: "Я не знаю методики, за якою бралося це дослідження. Але можу сказати, що дійсно населення там перебуває під постійним інформаційним впливом. І ми маємо цей ефект".

"Протягом 5 років там населення зомбувалося з точки зору того, хто правий, хто винен, за кого вони мають бути і т.д."

Деталі: За словами міністра, інформаційна війна з боку РФ проти України почалася ще до 2014 року.

Він також зазначив, що Україна має плани щодо підсилення своїх спроможностей відносно інформаційних війн.

Що було раніше: У неділю глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко зазначив, що поки не зрозуміла обґрунтованість інформації, отриманої в результаті опитування жителів ОРДЛО, що було оприлюднене "Дзеркалом тижня", однак показані там тенденції потрібно мати на увазі при напрацюванні рішень щодо Донбасу.

Передісторія: 

  • У суботу було опубліковано дані спільного дослідження Українського інституту майбутнього і "Дзеркала тижня. Україна", проведеного за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" 7-31 жовтня на території ОРДЛО.
  • Відповідно до даних опитування, найбільшою довірою у мешканців ОРДЛО користується президент РФ Володимир Путін - 11,2% опитаних, на другому місці (9,1%) – російський пропагандист Володимир Соловйов. 6,7% назвали російську журналістку-пропагандистку Ольгу Скабєєву, 4,1% - вбитого екслідера донецьких бойовиків Олександра Захарченка, 2,9% - нинішнього ватажка бойовиків ОРДО Дениса Пушиліна. 
  • Відповідно до даних дослідження, 57,8% жителів тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей назвали себе громадянами України, при цьому 41,6% мешканців ОРДЛО мають паспорти ДНР/ЛНР (34,8%) чи Росії (6,8%).
  • 50,9% мешканців окупованих територій Луганської та Донецької областей вважають, що нинішні території ОРДЛО мають стати частиною Росії, 13,4% - "частиною Росії, але з особливим статусом".
  • На думку мешканців окупованих території Луганської та Донецької областей, за конфлікт на Сході України більшою мірою відповідальна українська влада після Майдану та місцеві активісти,  а також США, 63,6% опитаних вважають, що відновлювати Донбас мають за кошти України. Також більшість опитаних вважає, що дії Росії в Криму - "законний захист російськомовних громадян". 
  • Окрім того мешканці ОРДЛО проти участі українських партій у місцевих виборах і допускають, що на місцевих виборах кандидатами в органи влади можуть бути громадяни інших країн.

Катерина Тищенко, УП


powered by lun.ua