"Батьківщина" і ОПЗЖ гальмували засідання Ради: блокують трибуну і президію

11591 перегляд
Середа, 13 листопада 2019, 12:41

Депутати від "Батьківщини" та "Опозиційної платформи – За життя" блокують президію та трибуну Верховної Ради, яка має розглянути законопроєкт про скасування заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Джерело: "Українська правда"

Деталі: Після закінчення консультацій в кабінеті голови парламенту Дмитра Разумкова лідери фракцій і спікер повернулись до зали.

Разумков намагався продовжити засідання парламенту після перерви.

Однак вся президія і простір навколо трибуни ВР зайнятий депутатами "Батьківщини" і "ОПЗЖ".

 
фото: Роман Романюк, УП

Спікер кілька разів звернувся до депутатів з проханням звільнити президію: "Колеги, прошу звільність президію. Якщо хочете біля трибуни, можете біля трибуни блокувати, але президія має бути вільна. Я не приходжу і не займаю чужих місць, тому прошу щоб і ви не заважали нам працювати".

Трибуну займала лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

Праворуч від неї прохід блокують депутати "ОПЗЖ" на чолі з Віктором Медведчуком, Сергієм Льовочкіним, Юрієм Бойком, Вадимом Рабіновичем.

 
фото: Роман Романюк, УП

У ложі офіційних делегацій розвернутий банер ОПЗЖ: "Не дамо розкрасти землю".

Пізніше спікер Разумков все ж розпочав засідання, хоча трибуну та президію так і не розблокували.

Що було раніше: Під Верховну Раду, яка 13 листопада розглядатиме законопроєкт про скасування заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення, принесли труп свині у труні і похоронні вінки.

Читайте також: Ринок землі Зеленського. Яким він буде

Рада голосує за ринок землі: чи вдалось Зеленському вмовити "своїх"

Передісторія:

  • На початку вересня президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.
  • Лідерка ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко вимагала провести референдум із питання продажу землі, перш ніж виносити закон про ринок землі на голосування Верховної Ради.
  • Вересневе опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 52% українців не схвалюють ідею скасувати мораторій на землю, підтримують рішення Зеленського лише 35% опитаних, а 64% респондентів – за референдум із цього питання.
  • Згідно з листопадовим опитуванням "Центру Разумкова", 77,6% українців взяли б участь у референдумі щодо скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, якби він відбувався найближчої неділі. 68,3% з них проголосували б за продовження мораторію.
  • У 2017 році лідер "ЄС", на той час президент Петро Порошенко називав неконституційним мораторій на продаж землі і закликав якомога скоріше провести земельну реформу.
  • У квітні 2019 року Порошенко заявляв, що прорив в економічному розвитку України неможливий без відкриття ринку землі.
  • Наразі фракції "Батьківщини", "Опозиційної платформи – За життя", "Європейської солідарності" та депутатська група "За майбутнє" виступають проти продажу земель сільськогосподарського призначення.

Роман Романюк, Соня Лукашова, УП


powered by lun.ua