Підготовка до обміну з РФ: Суд Харкова відпустив обвинуваченого у трьох убивствах

Субота, 28 грудня 2019, 09:16

Дзержинський райсуд Харкова звільнив з-під арешту Максима Мисяка, обвинуваченого у трьох вбивствах.

Джерело: юрист Олександр Каленик, юрист Харківського антикорупційного центру Володимир Рисенко у Facebook

Деталі: За словами Каленика, Мисяка було звинувачено у вбивстві трьох осіб та підготовці замаху на депутата. 

Відповідно до клопотання, оприлюдненого юристом, прокурор просив змінити Мисяку запобіжний захід на особисте зобов’язання "з метою реалізації мирного плану президента України, на виконання покладених на Об’єднаний центр з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони".

Дослівно: "Прокурор Ковальов ... виконав злочинний наказ і просить суд відпустити підсудного, звинуваченого у 3 вбивствах і замаху.  ...  Попросять у суді не залишати місто, заходити до Ковальова поговорити і не лаятися при вагітних і дітях. Все інше йому не заборонено, паспорт може не здавати", - зазначив Каленик. 

Деталі: У свою чергу Рисенко зазначив, що Мисяк підозрюється у вбивствах, що сталися у 2013 та 2014 рр. 

Дослівно: "1 серпня 2013 року невідомий застрелив у Харкові підприємця Ярослава Бисагу. Бізнесмен був власником і керівником відомої в Харкові фірми "Омега-Автопоставка". 9 березня 2014 року - невідомий розстрілює в Харкові підприємця Євгена Слоневського та його знайомого Олега Литвинова в харківському ресторані "Норма". Як м’яко кажуть правоохоронці один із розстріляних, Слоневський, займався переведенням у готівку коштів. Кажуть, що обидва брати Слоневські тоді конкурували з відомим Євгеном Жиліним, засновником "Оплоту", - повідомив Рисенко.

"2 червня 2014 р. міліція повідомляє, що затримала членів ОЗУ, підозрюваних у подвійному вбивстві в Харкові та підготовці замаху на керівництво українських силових структур. Зокрема мова йде про депутата Харківської обласної ради Ігоря Котвіцького, бізнес-партнера Арсена Авакова". 

"24 грудня 2019 прокуратура просить про зміну запобіжного заходу, на особисте зобов’язання, обвинуваченому у подвійному вбивстві Максиму Мисику. Для обміну. Тобто Росія вимагала і включила кіллера в список на обмін. 26 грудня Дзержинський райсуд Харкова змінює запобіжний захід із тримання під вартою на особисте зобов’язання. Про те, що це вбивця звільняється в рамках обміну вказано прямо в тексті ухвали", - зазначив Рисенко.

 

 
 

Нагадаємо:

  • 9 грудня 2019 року в Парижі лідери Франції, Німеччини, України та Росії, серед іншого, домовилися, що до кінця року відбудеться обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх".
  • Проблемним залишилося розуміння формули "всіх на всіх": чи йдеться про всіх встановлених осіб або про всіх підтверджених. Москва не погоджується підтвердити утримання деяких осіб, яких, за інформацією Києва, незаконно тримають у неволі окупанти.
  • 23 грудня тристороння контактна група досягла домовленості про взаємне звільнення утримуваних осіб до кінця року.
  • За даними Hromadske, українська сторона планує в рамках обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року.
  • Одеське видання "Думська" з посиланням на джерело в СБУ повідомило, що для майбутнього обміну ув'язненими між Україною і РФ в Одесі звільнили з-під варти 11 осіб.
  • Крім того трьох обвинувачених у теракті в Харкові біля Палацу спорту в 2015 році можуть включити до списку для обміну на українців, незаконно утримуваних у в'язницях ОРДЛО і на території РФ.powered by lun.ua