Кабмін не прийшов звітувати у Раду. Гончарук на консультаціях

П'ятниця, 17 січня 2020, 10:15

Кабінет міністрів перебуває на консультаціях після заяви Олексія Гончарука про відставку з посади прем’єр-міністра.

Джерело  голова Верховної Ради Дмитро Разумков на засіданні Верховної Ради, "Українська правда"

Пряма мова: "Щодо години запитань до уряду. Ви всі знаєте, що прем’єр-міністр написа звернення до президента України – і зараз уряд знаходиться на консультаціях.

Тому сьогодні як такої години запитань до уряду не буде – буде, як і було обговорено на погоджувальній раді, міністр закордонних справ Вадим Пристайко відповідати на запитання".

Деталі: За даними "Української правди", Гончарук перебуває в Офісі президента.

За словами джерел УП, у Верховну Раду не виноситимуть питання про звільнення Гончарука.

Після 11-ї години прем'єр таки прийшов до парламенту.

У Верховній Раді до того часу встигли провести консультації і послухати Пристайка.  

Передісторія: 

  • 14 січня Верховна Рада вирішила 17 січня заслухати Кабмін щодо нарахування великих премій окремим міністрам. Гончарук пояснив ці доплати бажанням подолати корупційну практику у владі.
  • Джерела УП у партії "Слуга народу" казали, що президент Володимир Зеленський не планує кадрових змін в уряді Олексія Гончарука.
  • 15 січня в мережі опублікували прослушку, де нібито прем'єр Гончарук каже, що він "повний профан в економіці".  Також на записі чути, як голос Гончарука каже, що у Зеленського "примітивне розуміння економічних процесів" – і йому треба пояснювати їх: наприклад, що гривня зміцнюється завдяки тому, що її сильно розгойдували перед виборами.
  • Деякі ЗМІ писали, що до зливу прослушки причетне Управління держохорони, але в УДО заявили, що не причетні ні до "зливу", ні до прослуховування топпосадовців загалом.
  • 16 січня Гончарук заявив, що ворогам не вдасться зупинити його, і навів аргументи на користь того, що він не "профан" в економіці.
  • 17 січня прем’єр Олексій Гончарук написав заяву про відставку – і "передав її президенту з правом внесення в парламент".
  • Офіс президента повідомив, що Володимир Зеленський отримав заяву Гончарука і розгляне її.
  • За законом прем’єр подає заяву про відставку безпосередньо Верховній Раді – і якщо парламент її підтримує, у відставку йде весь уряд.
  • 29 серпня 2019 року Верховна Рада призначила Олексія Гончарука прем'єр-міністром і затвердили склад нового Кабінету міністрів.

Знати більше: Ротшильди, макарони, олів'є: Де міфи, а де правда в "плівках Гончарука"

Зе!прем'єр. Що розповідають про Гончарука люди, які його знають

Зе!Кабмін: Все про життя та зв'язки нових міністрів

Українська правда, доповнено


powered by lun.ua