Через допит у ДБР Порошенко не полетів у Давос

12391 перегляд
П'ятниця, 24 січня 2020, 15:15

П’ятий президент Петро Порошенко після допиту у Державному бюро розслідувань заявив, що у відомстві спеціально призначають йому допити під час запланованих міжнародних візитів.

Джерело: брифінг Петра Порошенка 24 січня після допиту у ДБР

Пряма мова Порошенка: "Мені наголосили, що дуже важливо сьогодні 24 січня прийти на допит. Я був вимушений скасувати міжнародний візит у Швейцарію, Давос, де у мене була запланована низка міжнародних зустрічей.

І я думаю, що з високою вірогідністю, вони моніторять мою переписку, побачили замовлення квитків і  саме в цей день призначили допит як свідка.

Тоді я сказав, якщо я скасовую міжнародні візити, я офіційно прошу допитати мене по всіх справах, які ви завели…Мені обіцяли 20 числа, що  нададуть таку можливість і опитають по усім справам.

Сьогодні більше години велася дискусія про те, що вони відмовляються мене допитувати… То в них слідчих нема… Бо їм потрібне шоу".

Деталі: За його словами, фігуранти записів "Трубу прорвало" брали участь у слідчих діях. Він вважає, що ці люди отримували вказівки з Офісу президента.

Щодо допиту про мінські угоди: "Це було жахливо слухати те, що сьогодні відбувається по мінським домовленостям. Я ніколи нчого подібного не чув. По тому, що означає перший, другий, третій, четвертий пункт? Так ви ж пункти не даєте! Що вас саме цікавить? Що вас засмучує? На жаль, слідчий ховав очі і це був дуже поганий спектакль.

Отже, сьогодні мали відбутися слідчі дії, але вони не відбулися по морякам і вони чекають, що ми ще раз прийдемо. У нас наприкінці січня має бути ПА НАТО, 27-го я туди маю вилітати, вони призначають на 31-ше число знову допит. Єдине для чого це робиться, щоб перешкоджати міжнародній діяльності".

Деталі: Порошенко зазначив, що прийде на наступний допит 31 січня, якщо буде у країні.

Під стіни ДБР також прийшли нардепи "Євросолідарності" разом із родичами героїв Небесної сотні. Парламентарі хотіли передати керівництву ДБР вимоги від родин Небесної сотні. Нардепів у приміщення не пустили, а Порошенко забрав із собою вимоги та обіцяв їх передати.

Щодо передачі вимог родин Небесної сотні: "Заява родин Небесної сотні я вимушений її повернути, бо вони як щури ховалися, щоб не отримати заяви. Таке ставлення до родин Небесної сотні, які мають право висловити своє обурення у зв'язку з призначенням залежної від Януковича людини. І вони не можуть вийти і нормально пояснити це! Ці речі робляться не просто так і у нас сьогодні жосткий антимайдан, жосткий реванш".  

Що було раніше: 20 січня п’ятий президент Петро Порошенко прийшов у Державне бюро розслідувань за повістками про виклик на допит в якості свідка у справі про ймовірну держзраду під час підписання Мінських угод у 2015 році. Допит запланований на 24 січня.

24 січня останній день форуму у Давосі. Він тривав із 21 січня.

На Порошенка чекали у ДБР 21 і 24 січня, а квитки до Швейцарії він бронював на 21 січня, а повернутися мав - 25 січня.

21 січня Порошенко на допит у ДБР не ходив.

Читайте також: Зустрінь весну без пороху. У чому підозрюють Порошенка

Передісторія:

  • Після приходу до влади Володимира Зеленського проти Порошенка відкрито низку проваджень, до яких причетний юрист Андрій Портнов – керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Віктора Януковича та заступник глави АП часів Януковича, також знайомий із нинішнім головою Офісу президента Андрієм Богданом.
  • У команді Порошенка вважають, що колишній директор ДБР Роман Труба став інструментом у руках Портнова. 
  • Порошенка, зокрема, підозрюють у тому, що він втручався в роботу Вищої ради правосуддя.
  • 13 серпня 2019 року суд дав дозвіл допитати Порошенка у ДБР із застосуванням поліграфа у провадженні щодо ймовірного ухилення від податків під час купівлі-продажу телеканалу "Прямий", у Порошенка від "детектора брехні" відмовилися.
  • 17 вересня 2019 року суд за клопотанням ДБР наклав арешт на все нерухоме майно і корпоративні права заводу "Кузня на Рибальському", який раніше належав Порошенку. 
  • Справу стосовно "Кузні на Рибальському" також відкрили після заяви Портнова. За його версією, Порошенко розкрадав бюджетні кошти через "Кузню", а потім відмив незаконні доходи, провівши продаж заводу через офшори.
  • Станом на жовтень 2019 року ДБР вело щонайменше 13 кримінальних проваджень, в яких фігурує Порошенко.
  • 18 січня Державне бюро розслідувань оприлюднило повістку на допит Порошенка як свідка у кримінальному провадженні щодо його можливої держзради під час підготовки "Мінських угод" від 2015 року.
  • У той же день пресслужба партії "Європейська солідарність" заявила, що явка Порошенка на допити в ДБР можлива за умови належного вручення повісток. Мовляв, публічне "запрошення" на допити не передбачене нормами Кримінально-процесуального кодексу.

Альона Мазуренко, УП


powered by lun.ua