Венедіктова ініціювала ще одне розслідування щодо Холодницького

Понеділок, 1 червня 2020, 18:29

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова 28 травня ініціювала службове розслідування щодо дій керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Джерело: поінформований співрозмовник "УП" у прокуратурі

Деталі: У четвер, 28 травня, Венедіктова наказала провести службове розслідування щодо дій Холодницького.

Зокрема, вона доручила перевірити, чи не вчиняв він дій, які "порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури".

Мотивом для розслідування генпрокурор вказала два кримінальні провадження №42015000000001998 і №52019000000001128. Обидва стосуються колишнього першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна та закупівлі запчастин до гранатометів.

Очільник САП змінив підслідність у цих справах, що і збентежило генпрокурора.

Главою комісії, яка займеться службовим розслідуванням, Венедіктова призначила свого заступника Ігоря Мустецу.

Це вже друге службове розслідування щодо керівника САП, яке ініціювала генпрокурор. Зокрема, 26 травня Венедіктова вже наказувала провести подібне розслідування щодо Холодницького у провадженні про закупівлі запчастин до гранатометів.

Претензії Венедіктової також стосувалися зміни підслідності. Керівником комісії, яка займається цим службовим розслідуванням, генпрокурор призначала свого заступника Андрія Любовича.

Крім того, за словами джерела УП, генпрокурор намагатиметься через Верховну Раду, а саме через поправки до законопроєкту №3314, заблокувати Холодницькому можливість стати керівником САП вдруге. Строк його повноважень закінчується у листопаді 2020 року.

Що було раніше: 29 травня нардеп Гео Лерос опублікував інформацію про те, що Венедіктова почала "копати" під Холодницького.

Знати більше: Назар Холодницький: Я піду із САП в двох випадках: коли закінчиться строк або коли я сам цього захочу

Нагадаємо:

  • 26 травня Венедіктова опублікувала відео, де звинуватила керівництво й прокурорів САП у неналежному виконанні службових обов‘язків.
  • Зокрема, Венедіктова згадала провальну справу щодо нинішнього нардепа "ОПЗЖ" Рената Кузьміна, що стосується самовільного захоплення земельної ділянки в Пущі Водиці ще у 2009 році, провадження щодо розкрадання коштів на виконанні державного оборонного замовлення, справу щодо народного депутата Ярослава Дубневича, якого з жовтня 2019 року підозрюють у заволодінні 93 мільйонами гривень "Укрзалізниці" та інші справи щодо топ-посадовців.
  • Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури опублікували лист у відповідь, у якому висловили незгоду з твердженням генпрокурора щодо бездіяльності САП та нагадали Венедіктовій, що генпрокурор та його заступники не мають права давати вказівки працівникам САП.
  • Також у відомстві дорікнули Венедіктовій за послаблення авторитету правоохоронних органів та заявили, що "політичні еліти" хочуть використовувати САП у своїх цілях.
  • За словами Холодницького, претензії Венедіктової стали для нього "повним нєжданчиком".

Альона Мазуренко, УП
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.