Акція на підтримку підозрюваних у справі Шеремета завершилася на Банковій

Субота, 4 липня 2020, 16:01
Акція на підтримку підозрюваних у справі Шеремета завершилася на Банковій
Фото Ельдара Сарахмана, УП

Під будівлею Офісу президента в Києві завершилася акція на підтримку підозрюваних у справі Шеремета – Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь.

Джерело: "Інтерфакс-Україна"

Деталі: Протест почався о 12:00 в парку Шевченка в Києві. Потім протестувальники пройшли до будівлі МВС, а звідти – на вулицю Банкову, де розташований Офіс президента.

Співробітники поліції виставили коридор на входах на вулицю Банкову і перевіряли людей на наявність заборонених предметів і спецзасобів.

Під ОП протестувальники запалили фаєри і закликали громадськість звернути увагу на, на їхню думку, сфабриковане звинувачення проти Антоненка, Дугарь і Кузьменко.

Організатори попросили учасників акції прийти на судові засідання у справі Шеремета 6 і 7 липня. Після цього акцію оголосили завершеною.

Що передувало: За даними кореспондента УП, в ході на підтримку Антоненка, Кузьменко і Дугарь у суботу взяло участь не менше 2,5 тисяч людей.

Знати більше: Робота над помилками і незняті питання. Що означає нова версія слідства у справі Шеремета

Заява УП: Щодо розслідування МВС справи Павла Шеремета

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали 3 підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. 
  • 22 травня слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників виокремлене в іншу справу і триває.
  • Кузьменко та Антоненко перебувають під вартою. Дугарь відправили спочатку під цілодобовий, а потім під нічний домашній арешт.
  • Речник МВС в особистій переписці, опублікованій у мережі, натякнув, що до вбивства Шеремета може бути причетне СБУ.
  • Усі затримані заперечують свою причетність до злочину. Захист Антоненка стверджує, що він вищий за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягають, що вона має алібі, підтверджене документами і свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна, і необ’єктивна. Кузьменко також розкритикувала експертизу.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування